[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.4

Wojna celna Trump vs Europa: Harley-Davidson nie podniesie cen

Kojarzysz aferę z czerwca dotyczącą podwyższonego cła UE-USA? Mamy dobrą wiadomość. Przedstawiciel Harleya-Davdisona w Polsce obiecał, że nie podniesie cen motocykli. 

Cło Harley-Davidson

USA nałożyła wyższe cło na aluminium i stal z Unii Europejskiej. W efekcie czego Bruksela obrała podobną taktykę i nałożyła wyższe cło na produkty sprowadzane z USA do UE. Na liście oprócz amerykańskich jeansów i burbonu znalazł się Harley-Davidson. Co w związku z tym? To oczywiste - koszty sprowadzenia Harleya zza oceanu wzrosły o kilka tysięcy złotych. Z tego powodu producent z Milwaukee zapowiedział przeniesienie części produkcji do Europy, a sam Tramp skrytykował tą decyzję. 

Jak się jednak okazuje, Harleye w Polsce nie podrożeją. Oznajmił to Marcin Posłuszny w wywiadzie (Harley-Davidson District Manager na Polskę):

REKLAMA

-O ile wzrosną ceny Waszych produktów w związku z wyższym cłem na produkty z USA?

-Polski klient jest wciąż bardzo wrażliwy cenowo, a każda zmiana cen - szczególnie w segmencie naszych najtańszych motocykli Street oraz Sportster, których poziom cenowy to 30 - 50 tys. złotych ma momentalny wpływ na wyniki sprzedaży. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla polskich klientów, nowe cła nie wpłyną na poziom cen motocykli Harley-Davidson w Polsce.

-To znakomita informacja! Ale jak do tego doszło? Cła zostały przecież wprowadzone.

-Obliczyliśmy, iż uwzględnienie ceł w cenie motocykli oznaczałoby zbyt wysoki dodatkowy koszt dla sieci dealerskiej - oraz dla klienta oczywiście - aby utrzymać sprzedaż na obecnym poziomie.

Podjęliśmy decyzję, że są to koszty, które z naszej perspektywy są możliwe do poniesienia, aby tylko móc spełniać marzenia naszych klientów o osobistej wolności, jaką daje jazda i możliwością kupowania nowych motocykli Harley-Davidson.

Zobacz również:
Tydzień Ducati na torze Misano dobiegł końca wczoraj. Działo się dużo ciekawych rzeczy. Na początek tygodnia zostawiamy sobie jednak coś przyjemnego dla oka czyli..
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA