World Ducati Week wraca do kalendarza!

Po długiej covidowej przerwie Ducati zapowiedziało powrót kultowej imprezy World Ducati Week. Tegoroczne WDW odbędzie się w dniach 22-24 lipca i będzie już 11 edycją tej imprezy!

Ducati

WDW to największy zlot fanów motocykli Ducati na świecie odbywający się zwykle co dwa lata. Epidemia koronawirusa sprawiła jednak że w ostatnich latach World Ducati Week nie odbywało się zgodnie z planem. Poluzowanie obostrzeń spowodowało jednak, że Ducati powróciło do tej formuły i w tym roku zorganizuje 11 edycję największej imprezy dla właścicieli Ducati. World Ducati Week 2022 odbędzie się w dniach 22-24 lipca, oczywiście w kultowym miejscu – na torze Misano World Circuit. W planie oprócz klasycznego zlotu na którym pojawią się tysiące czerwonych maszyn z całego świata będzie mnóstwo atrakcji pobocznych, z których najciekawszą bez wątpienia jest Race of Champions, czyli wyścig na torze Misano, w którym udział wezmą zarówno obecni zawodnicy zespołów Ducati rywalizujących w kategoriach MotoGP i WorldSBK, jak i byli mistrzowie i legendy wyścigów motocyklowych, którzy ścigali się w barwach marki z Bolonii. Jedno jest więc pewne – gwiazd wyścigów nie zabraknie.

W poprzednich edycjach WDW pojawiały się również takie atrakcje jak szkolenia offroadowe dla posiadaczy modeli Multistrada, szkolenia z zakresu Flat-tracku prowadzone przez doświadczonych zawodników z mistrzostw Włoch, koncerty, konkursy na najlepszego customa na bazie Scramblera Ducati, imponująca parada ulicami Rimini, pokazy, prezentacje, symulatory jazdy, jazda na torze Misano. Trzydniowy rozkład jazdy WDW jest więc napakowany ciekawymi wydarzeniami i aktywnościami. Jeśli jesteś posiadaczem Ducati i chciałbyś stać się częścią tego wydarzenia, zarezerwuj lipcowy termin, a na stronie Ducati możesz kupić bilety na WDW 2022. Ceny biletów wahają się od 30 Euro za jeden dzień (odwiedzający, motocyklista z motocyyklem to 55 Euro za dzień), do 100 Euro za trzydniowy karnet (motocyklista plus motocykl) Warto też zapytać w najbliższym salonie Ducati o planujące wyjazd na WDW grupy zorganizowane, do których można dołączyć. W ekipie zawsze raźniej. Dodatkowa sugestia: jeśli planujesz wyjazd na WDW, już teraz szukaj noclegów w okolicy Rimini, bowiem miejsca noclegowe będą znikać w ekspresowym tempie – World Ducati Week to prawdziwe święto motocyklowe i na torze Misano może pojawić się nawet kilkadziesiąt tysięcy Ducatisti. Aby uzyskać więcej info pytaj w salonach Ducati i monitoruj fanpage Ducati Polska.

Ducati
World Ducati Week 2016 - tej imprezy nie możesz przegapić!
Zobacz również:
REKLAMA