[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.8

Wreszcie będzie bezpieczniej. Obowiązkowe naklejki na kaskach.

Już w lipcu tego roku w życie wejdą nowe unijne przepisy. Motocykliści z UE będą musieli umieścić na kaskach duże, czytelne nalepki z instrukcją obsługi zapięcia kasku. Wszystko za sprawą dyrektywy Komisji Europejskiej.

Jak informuje biuro prasowe Parlamentu Europejskiego, Komisja Europejska przyjęła nowy projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po obowiązkowych suspensorach dla kierowców przewożących żywe zwierzęta, antypoślizgowych klapkach dla kierowców TIR-ów i automatycznych ogranicznikach prędkości, szanowne grono pochyliło się nad losem motocyklistów.

W myśl projektu do końca 2020 roku, każdy homologowany w UE kask będzie musiał być wyposażony w specjalną informacyjną naklejkę (ulokowana z boku lub z tyłu) z instrukcją obsługi jego zapięcia. Wedle wstępnego projektu instrukcja powinna zawierać też opis w co najmniej czterech używanych na terenie UE językach, jednak w ostateczności stanęło na tym, że będzie miała wygląd infografiki.

Niestety nie udało nam się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi co do jej wielkości, jednak jak stwierdził posłanka sprawozdawczyni - Salsiccia Fritta: - "ma to być prostokąt o wielkości co najmniej dwóch kart kredytowych".

REKLAMA

Co ciekawe, wedle nowych przepisów naklejkę muszą mieć nie tylko nowe kaski, ale też i te używane przez motocyklistów. A obowiązek jej umieszczenia spoczywa na użytkownikach.

Wiadomo już jak będzie wyglądała obowiązkowa nalepka:

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Policja planuje wyposażenie drogówki w mobilne terminale płatnicze pozwalajace na opłacenia mandatu kartą płatnicza. Ma to rozwiązać problem karania łamiących przepisy ruchu drogowego cudzoziemców, którzy mandaty płacić musza gotówką.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij