REKLAMA

Wreszcie będzie bezpieczniej. Obowiązkowe naklejki na kaskach.

Już w lipcu tego roku w życie wejdą nowe unijne przepisy. Motocykliści z UE będą musieli umieścić na kaskach duże, czytelne nalepki z instrukcją obsługi zapięcia kasku. Wszystko za sprawą dyrektywy Komisji Europejskiej.

Jak informuje biuro prasowe Parlamentu Europejskiego, Komisja Europejska przyjęła nowy projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po obowiązkowych suspensorach dla kierowców przewożących żywe zwierzęta, antypoślizgowych klapkach dla kierowców TIR-ów i automatycznych ogranicznikach prędkości, szanowne grono pochyliło się nad losem motocyklistów.

W myśl projektu do końca 2020 roku, każdy homologowany w UE kask będzie musiał być wyposażony w specjalną informacyjną naklejkę (ulokowana z boku lub z tyłu) z instrukcją obsługi jego zapięcia. Wedle wstępnego projektu instrukcja powinna zawierać też opis w co najmniej czterech używanych na terenie UE językach, jednak w ostateczności stanęło na tym, że będzie miała wygląd infografiki.

Niestety nie udało nam się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi co do jej wielkości, jednak jak stwierdził posłanka sprawozdawczyni - Salsiccia Fritta: - "ma to być prostokąt o wielkości co najmniej dwóch kart kredytowych".

Co ciekawe, wedle nowych przepisów naklejkę muszą mieć nie tylko nowe kaski, ale też i te używane przez motocyklistów. A obowiązek jej umieszczenia spoczywa na użytkownikach.

Wiadomo już jak będzie wyglądała obowiązkowa nalepka:

unia europejska, przepisyMotor-Presse Polska

REKLAMA

REKLAMA

unia europejska, przepisyMotor-Presse Polska

REKLAMA

REKLAMA


unia europejska, przepisyMotor-Presse Polska

zobacz galerię

Zobacz również:
Prawo jazdy z Ukrainy można kupić od ręki. W sieci jest niezliczona liczba pośredników, a cena takiej usługi bywa niższa niż koszty wielokrotnych egzaminów i kursu. Problem w tym, że cena takiego ułatwienia może być trudna do przewidzenia.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA