Wrocław Motorcycle Show

W pierwszy weekend kwietnia we Wrocławiu odbyły się pierwsze targi motocyklowe - Wrocław Motorcycle Show.

Impreza odbyła się w kompleksie Hali Stulecia, a konkretnie w halach IASE przy ul. Wystawowej 1. 41 wystawców miało do dyspozycji ok. 2000 m2. Do tego na placu pod iglicą ustawiono scenę, gdzie odbywały się imprezy towarzyszące - m.in. pokaz stuntu (Michał "Młody125" Pakosz, Marcin "Mochu" Mosiek oraz Radosław "Toster" Siręga), pokaz ratownictwa medycznego (Stator), koncerty (zespoły Perfect Void, Birma, Carrion) oraz prezentacje teamów wyścigowych - PWR RACING TEAM oraz WSM CHEŁMIEC.

Wroclaw Motorcycle Show 07.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 20.jpg

Nie zabrakło nowości - można sobie było zrobić fotkę z Ducati Diavelem, powracającą legendą - Hondą CBR 600 F, czy kultowym V-Maxem. Warto było odwiedzić nasze stoisko - uzupełnić swoją kolekcję o archiwalne numery Motocykla oraz w specjalnej promocji (kominiarka i siatka motocyklowa gratis) kupić najnowszy katalog motocykli.

Wroclaw Motorcycle Show 16.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 14.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 15.jpg

Oprócz tego chłopaki z Politechniki Wrocławskiej pokazali motocykl z silnikiem elektrycznym. Konstrukcja bazuje na CBR 1000 F. Póki co wydusili z niego 117 km/h, ale nie zamierzają się poddać. Przejęli już nowe akumulatory litowo-polimerowe, które zwiększą zasięg, a także w połączeniu ze zmianami osprzętu silnika pozwolą na więcej. Na razie przy średniej prędkości 60 km/h motocyklem można przejechać dystans 50-60 km.


Wroclaw Motorcycle Show 12.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 11.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 09.jpg

Ciekawym pomysłem na promocję było malowanie aerografem na stosiku TomCzop. Nie zabrakło stoisk z odzieżą i przeróżnymi akcesoriami. W ciągu dwóch dni, jak podaje organizator, przez hale przewinęło się ok. 8 tysięcy zwiedzających. Pogoda dopisywała i wielu z nich przyjechało na motocyklach (co znacznie ułatwiało zaparkowanie przed halą). Co ciekawe dzieciaki w wieku do 12 lat miały wstęp za frajer.

Wroclaw Motorcycle Show 05.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 24.jpg
Wroclaw Motorcycle Show 13.jpg

REKLAMA

REKLAMA