REKLAMA

Wszystkie akcesoria motocyklowe z certyfikatem CE

Parlament Europejski właśnie przyjął ustawę, która wymaga od wszystkich akcesoriów motocyklowy certyfikatu bezpieczeństwa.

Jak zwykle różnej maści komisje i inne organizacje europejskie wtykają swoje wścibskie nosy w niezupełnie swoje sprawy. Tym razem Parlament Europejski postanowił przyjrzeć się kwestii akcesoriów motocyklowych. Założenie jest takie by wszystkie akcesoria motocyklowe, które mają służyć do ochrony: kaski, kurtki, rękawice itp. będą musiały mieć europejski certyfikat bezpieczeństwa. Choć większość ciuchów produkowanych przez europejskie firmy jest certyfikowana, trafiają się produkty, które takich certyfikatów nie posiadają. Oczywiście wprowadzenie tych przepisów i wykonanie ich potrwa kilka lat, ale jest szansa że już niedługo z rynków europejskich znikną produkty kaskopodobne typu "ozdobne nakrycie głowy z szybką", które w kwestiach bezpieczeństwa nie różnią się wiele od wiaderka wypełnionego styropianem. Na portalach video pełno jest amatorskich testów takich kasków, które w wystarczająco obrazowy sposób pokazują ich wartość ochronną. Być może więc wreszcie Parlament Europejski zrobi coś dobrego dla motocyklistów. Co o tym sądzicie?

Zobacz również:
W badaniu przeprowadzonym na początku roku, niemal 40 procent respondentów wyraziło opinię, że składka dla kierowców z najmłodszej grupy – 18-24 lata, powinna znacząco wzrosnąć. Przeciwnego zdania było niewiele więcej badanych – 45 procent.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA