Wtrysk paliwa w dwusuwach staje się rzeczywistością!

To było do przewidzenia. Zapowiadany od dłuższego czasu wtrysk paliwa w silnikach dwusuwowych, za kilka tygodni oficjalnie pojawi się w nowych modelach KTM-a. 

Dwusuwowy silnik KTM-a z wtryskiem paliwa

Nie było żadną tajemnicą, że inżynierowie pomarańczowych mocno pracują nad zastosowaniem wtrysku paliwa w silnikach dwusuwowych. Co jakiś czas wybuchała plotka, że lada moment zobaczymy ten system w motocyklach. Od czasu do czasu w internecie krążyły zdjęcia, z tego typu silnikami testowanymi podczas zawodów.

Dzisiaj mamy oficjalny komunikat pomarańczowych, że 15 maja oficjalnie zaprezentowane zostaną modele z dwusuwowymi silnikami wyposażonymi we wtrysk paliwa TPI (Transfer Port Injection). Według zapewnień fabryki, nowe rozwiązanie pozwoli drastycznie obniżyć zużycie paliwa, jak również będziesz mógł zapomnieć o przygotowywaniu mieszanki. Pozostałe szczegóły techniczne pozostają tajemnica do połowy maja. 

"Rozwijamy wtrysk paliwa w silnikach dwusuwowych już od dłuższego czasu, ale nie było to łatwe zadanie. Warto było bo jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która lada dzień pokaże światu nowe rozwiązanie. Na początku wtryska paliwa pojawi się w nowych KTM-ach: 250 EXC 2018 TPI i 300 EXC TPI. W Europie nowe modele pojawią się na początku lata, a w USA i Kanadzie,w bardzo ograniczonych ilościach późną jesienią", powiedział Joachim Sauer, kierownik marketingu produktów KTM.

Zobacz również:
REKLAMA