Wybierasz się motocyklem na Bałkany? Kolejny kraj znosi ograniczenia!

Po Macedonii Północnej i Albanii, teraz Rumunia zdecydowała o złagodzeniu obostrzeń dotyczących wjazdu do tego kraju. Na nowych przepisach skorzystają między innymi Polacy.

Wąwóz Bicaz Rumunia fot. Rafał Betnarski

Po miesiącach zamknięcia granic, szaleństwa covidowego związanego z testami, szczepionkami i innymi tego typu atrakcjami, mamy wreszcie garść nieco lepszych informacji. Kolejne kraje decydują się znosić obostrzenia w podróżowaniu i szczęśliwym trafem są to wymarzone kierunki motocyklowych podróży.

Po Macedonii Północnej i Albanii, które jako pierwsze zdecydowały się otworzyć dla Polaków swoje granice, tym razem podobny krok czyni prawdziwy hit motocyklowej turystyki – Rumunia. Polacy mogą wjechać do tego kraju bez konieczności wykonywania uciążliwych testów i odbywania kwarantanny.

Decyzja rumuńskich władz ma związek z radykalnym spadkiem liczby zakażeń w naszym kraju. Dzięki temu Polska została umieszczona na tamtejszej zielonej liście. Łagodniejsze zasady podróżowania do Rumunii nie oznaczają, że w kraju tym nie obowiązuje pandemiczny reżim sanitarny. Nadal wymagane jest zakrywanie ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach oraz w zatłoczonych miejscach na zewnątrz. Ograniczona jest liczba miejsc siedzących wewnątrz restauracji oraz liczba osób uczestniczących w wydarzeniach plenerowych.

Przeczytaj także: motocyklem do Rumunii

Zobacz również:
Po spektakularnym zwycięstwie w tegorocznym Dakarze, Argentyńczyk Kevin Benavides żegna się z teamem Hondy i zmienia czerwień na pomarańcz.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA