Wycieraczka na kask motocyklowy

Wipey to zasilana bateriami, wycieraczka na kask motocyklowy. Wynalazek ma ułatwić motocyklistom jazdę w deszczu. Czy to działa?

Ktoś mądry powiedział kiedyś "sorry, taki mamy klimat". A w Polsce, z pogodą bywa różnie. Najczęściej gdy jesteś gotowy do wyjazdu zaczyna właśnie padać. Kierowcy samochodów mają łatwiej, bo wycieraczki usuną krople z przedniej szyby. A my motocykliści? Możemy skorzystać z tzw. niewidzialnych wycieraczek, czyli preparatów ułatwiających spływanie kropel po wizjerze kasku. Metoda ta nie jest tak skuteczna, jak mechaniczne wycieraczki.

 

Zobacz też: historia układów wydechowych LeoVince

 

Wipey to słoweński projekt wycieraczki montowanej na wizjerze kasku. Urządzenie jest uniwersalne i można je błyskawicznie zainstalować na dowolnym kasku. Uruchomienie mechanizmu zasilanego baterią następuje po naciśnięciu przycisku na urządzeniu. Jest też możliwość sterowania pilotem montowanym na kierownicy (jednak trzeba za niego dodatkowo zapłacić). Co ciekawe wycieraczka, tak samo jak samochodowa, może poruszać się z różnymi prędkościami (3 interwały czasowe).

Początkowo myślałem, że Wipey to kolejny bajer. Po zobaczeniu filmu prezentującego jej działanie zmieniłem zdanie. Zastanawia mnie tylko jak Wipey poradzi sobie z prędkościami powyżej 100 km/h, no i  ile dokładnie będzie kosztować?

 

Wycieraczka motocyklowaWipey

 

Producent zapewnia, że wycieraczka działa nawet przy 130 km/h, i jest w 100% wodoodporna. Co ważne Wipey jest bardzo lekki (waży 55 g) i współpracuje z wizjerami wyposażonymi w pinlock.  Czas montażu to (jak obiecuje pomysłodawca) 1 sekunda!  

 

Zobacz też: 10 gadżetów dla motocyklisty z drukarki 3D

 

Już niedługo Wipey ma trafić do sprzedaży. Na początek zamówienia będzie można składać poprzez serwis crowdfundingowy (Kickstarter) w specjalnej,  niższej o połowę cenie. Jeśli znajdą się chętni to wycieraczka trafi do produkcji seryjnej i będzie można ją kupić na oficjalnej stronie producenta

 

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Tradycyjny częstochowski zlot gwiaździsty na rozpoczęcie sezonu trafi pod lupę prokuratury i sanepidu. Instytucje mają sprawdzić czy organizator nie złamał obostrzeń sanitarnych i czy nie sprowadził zagrożenia na uczestników.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA