Wyjątkowe BMW M 1000 RR na 50 lat serii M

BMW M 1000 RR to jeden z najbardziej wyjątkowych motocykli na rynku. Limitowana seria sportowych maszyn ma wszystkie najnowsze zdobycze techniki, a z okazji 50-lecia istnienia serii M BMW zaprezentowało jeszcze bardziej wyjątkowe wydanie M 1000 RR.

BMW M 1000 RR 50 Years M BMW Motorrad

BMW S 1000 RR to sportowa maszyna, która od lat znajduje się na szczycie łańcucha pokarmowego wśród motocykli sportowych. Lekkie, zwinne i piekielnie mocne BMW od lat dominuje w testach porównawczych superbike’ów i jest jednym z najchętniej wybieranych motocykli do wyścigów na świecie. Wszystko to za sprawą faktu, że wystarczą niewielkie modyfikacje – konkretniej przystosowanie maszyny drogowej do użytku na torze – aby BMW było już od startu konkurencyjne.

BMW M 1000 RR 50 Years MBMW Motorrad

BMW M 1000 RR – poziom wyżej

Dla tych, którzy nie lubią bawić się w modyfikacje BMW przygotowało wyjątkową wersję tej maszyny – M 1000 RR, które właściwie jest Race Ready prosto z pudełka. Piękny styl maszyny spod znaku M Sport jest wyposażony w najnowsze zdobycze techniki, genialną elektronikę, lekkie karbonowe owiewki oraz koła, elementy z frezowanego i anodowanego aluminium, aż 212 KM mocy maksymalnej i tylko 192 kg masy własnej motocykla gotowego do jazdy. Na pokładzie między innymi aż 7 trybów jazdy – każdy z indywidualnymi ustawieniami sportowej kontroli trakcji, ABS-u, kontroli wheelie, ustawienia hamowania silnikiem; Launch Control, Slide Control, asysten zmiany biegów Pro (dwukierunkowy quickshifter), tempomat, ogranicznik prędkości w alei serwisowej (Pit-Lane limiter), a także... podgrzewane manetki i wiele innych systemów. Rzędowy czterocylindrowiec o pojemności 1000 cm3 ma zmienne fazy rozrządu dzięki czemu moc i moment obrotowy są dostępne już od dolnego zakresu obrotów. O wyposażeniu M 1000 RR można by napisać książkę.

BMW M 1000 RR 50 Years MBMW Motorrad

50 Years M 1000 RR, czyli jubileuszowe wydanie na 50-lecie M Sportu

Ten rok jest wyjątkowym rokiem dla marki BMW, bo Bawarski koncern świętował 50-lecie powstania sportowej odnogi M, która odpowiada za wiele sukcesów BMW w sporcie motorowym na przestrzeni ostatniego półwiecza. Zaczęło się w 1972 roku, a już w 1973 pierwsze BMW CSL w barwach M wystartowało w wyścigach samochodów turystycznych w 1973 roku. Aby uczcić tak wyjątkowy jubileusz BMW postanowiło stworzyć niepowtarzalną wersję BMW M 1000 RR w specjalnym malowaniu Sao Paulo Yellow. Jubileuszowe 50 Years M jest seryjnie wyposażone w pełen pakiet Competiton zawierający dodatkowe tryby jazdy i pełen pakiet elektroniki, oraz karbonowe koła i układ wydechowy Akrapovic (i wiele innych dodatków), pakiet elementów z karbonu obniżający masę, pakiet frezowanych elementów z aluminium, lżejszy aluminiowy wahacz anodowany na srebrno, pakiet pasażera, czyli siedzenie i podnóżki dla pasażera, a także sportową nakładkę w miejsce siedzenia pasażera. Do oferty należy też roczny pakiet naprawczy BMRI oraz specjalny kod aktywujący rejestrator telemetryczny M GPS-LapTrigger.

BMW M 1000 RR 50 Years MBMW Motorrad

Na deser limitowany 50 Years M wyróżnia się nie tylko piękną i wyjątkową kolorystyką Sao Paulo Yellow, ale też specjalnie z tej okazji stworzonym jubileuszowym emblematem BMW M nawiązującym do barw M Sportu oraz oryginalnego logo stworzonego prze Giorgetto Giugiaro.

Więcej o tym motocyklu dowiesz się na stronie www.bmwmotorrad.pl, tam też możesz skonfigurować swoje wymarzone BMW, dobrać odpowiednie, interesujące cię pakiety, a nawet sprawdzić finansowanie wybranego przez ciebie modelu.

Możesz też zaopatrzyć się w komplet sportowych ciuchów BMW w barwach M Sport.

BMW M 1000 RR 50 Years MBMW Motorrad