[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Wyprawa Motocyklowa Dookoła Dolnego Śląska - dzień drugi

Drugi dzień to zarazem półmetek tej miniekspedycji. Ten etap przyniósł sporo pozytywnych emocji trzem podróżnikom. Zwiedzili okolice Złotoryi, Bolesławca, i Lwówka Śl.

Podróż drugiego dnia wyruszyła z Głogowa zaraz po ósmej rano. Cel: Jakubów z i cudowne źródełko pod sanktuarium pielgrzymkowym Św. Jakuba. Stąd wyruszają pielgrzymki aż do Santiago de Compostela, ale podróżnicy pojadą nieco krótszą trasą na Przemków i Przemkowski Park Krajobrazowy, a później Chojnów i Złotoryję. W tym roku Złotoryja obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich i z tej okazji piękna starówka znanego w całej Europie (jeszcze kilka lat temu do Złotoryi zjeżdżali miłośnicy błyskotek na mistrzostwa w płukaniu złota) została gruntownie odremontowana.

REKLAMA


Kolejny cel to, jakże by inaczej najstarszy polski browar Lwówek w Lwówku Śląskim. Niestety motocykliści musie obejść się smakiem i piwka nie spróbowali, ale browar w Lwówku ma sporą siłę przyciągania więc na pewno tam jeszcze wrócą.

Dalej Rajmund, Rafał i Michał jadą do zamku Kliczków, przez Bolesławiec. Po wizycie i obiadku w zamku Kliczków ruszają w kierunku zamku Czocha znanego m.in. z filmów "Gdzie jest generał" i "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". Przez Nowogrodziec i Leśną dotarli do imponującej twierdzy i zostali tam na noc. Zanim jednak przyłożyli głowy do poduszek wyskoczyli jeszcze na inspekcję pobliskiej zapory na Jeziorze Złotnickim i rzucić okiem na Karkonosze z punktu widokowego Augustów w Giebułtowie. Kolejna relacja już jutro.
 
Ich poczynania możecie śledzić na www.dolnyslask.info.pl oraz blogach:
http://motodolnyslask.blog.interia.pl/
http://motodolnyslask.blogspot.com/2011/05/wyprawa-dookoa-dolnego-slaska.
http://motodolnyslask.pinger.pl/
http://motodolnyslask.blog.pl/

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij