Wyprawa Motocyklowa Dookoła Dolnego Śląska - dzień drugi

Drugi dzień to zarazem półmetek tej miniekspedycji. Ten etap przyniósł sporo pozytywnych emocji trzem podróżnikom. Zwiedzili okolice Złotoryi, Bolesławca, i Lwówka Śl.

Podróż drugiego dnia wyruszyła z Głogowa zaraz po ósmej rano. Cel: Jakubów z i cudowne źródełko pod sanktuarium pielgrzymkowym Św. Jakuba. Stąd wyruszają pielgrzymki aż do Santiago de Compostela, ale podróżnicy pojadą nieco krótszą trasą na Przemków i Przemkowski Park Krajobrazowy, a później Chojnów i Złotoryję. W tym roku Złotoryja obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich i z tej okazji piękna starówka znanego w całej Europie (jeszcze kilka lat temu do Złotoryi zjeżdżali miłośnicy błyskotek na mistrzostwa w płukaniu złota) została gruntownie odremontowana.

DTM 4.jpg
DTM 7.jpg


Kolejny cel to, jakże by inaczej najstarszy polski browar Lwówek w Lwówku Śląskim. Niestety motocykliści musie obejść się smakiem i piwka nie spróbowali, ale browar w Lwówku ma sporą siłę przyciągania więc na pewno tam jeszcze wrócą.

DTM 8.jpg

Dalej Rajmund, Rafał i Michał jadą do zamku Kliczków, przez Bolesławiec. Po wizycie i obiadku w zamku Kliczków ruszają w kierunku zamku Czocha znanego m.in. z filmów "Gdzie jest generał" i "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". Przez Nowogrodziec i Leśną dotarli do imponującej twierdzy i zostali tam na noc. Zanim jednak przyłożyli głowy do poduszek wyskoczyli jeszcze na inspekcję pobliskiej zapory na Jeziorze Złotnickim i rzucić okiem na Karkonosze z punktu widokowego Augustów w Giebułtowie. Kolejna relacja już jutro.
 

DTM 2.jpg


DTM 5.jpg
DTM 1.jpg
DTM 3.jpg


Ich poczynania możecie śledzić na www.dolnyslask.info.pl oraz blogach:
http://motodolnyslask.blog.interia.pl/
http://motodolnyslask.blogspot.com/2011/05/wyprawa-dookoa-dolnego-slaska.
http://motodolnyslask.pinger.pl/
http://motodolnyslask.blog.pl/
REKLAMA