[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Wyprawa "Motomajówka Unilink" pomoże sfinansować motocyklowy ambulans

Grupa sześciu motocykli i jedzie w kierunku Greckich Meteorów. Za sprawą partnerów - towarzystw ubezpieczeniowych - każdym przejechanym kilometrem wspiera Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska. Ich cel to sfinansowanie budowy motocyklowego ambulansu.

Firma Unilink już po raz trzeci organizuje Motomajówkę. Dzięki tegorocznej edycji wyjazdu jest szansa na zebrane 60.000 zł, które pozwolą na sfinansowanie budowy motoambulansu, ratującego życie ofiarom wypadków drogowych.

Zeszłoroczna edycja Motomajówki zapewniła całosezonowe funkcjonowanie motoambulansu na węźle krzyżującym autostrady A1 i A2 (w okolicy Strykowa). W tym roku uczestnicy i organiozatorzy idą dalej - chcą kupić i wyposażyć nowy motoambulans, który początkowo będzie wspierał działania ratownicze w Łodzi.

By zrealizować budowę nowego motoambulansu sześcioosobowa drużyna MOTOMAJÓWKI musi ponownie przejechać 5000 km z Polski do Grecji! Liczniki zerują w Warszawi i przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię do greckich Salonik,  i z powrotem przez Albanię, Kosowo, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Słowenię, Austrię i Czechy do Polski. Za każdy przejechany kilometr Unilink oraz partnerzy- towarzystwa ubezpieczeniowe - przekazują Fundacji 1 zł na budowę motoambulansu, który na miejsce zdarzenia dociera dwa razy szybciej niż tradycyjna karetka. 

Co ciekawe, partnerzy, czyli towarzystwa Allianz, AXA Ubezpieczenia, Ergo Hestia, Gefion, Generali, Gothaer, INTER Polska, InterRisk, LINK4, Saltus i Warta  zdecydowali się wspólnie z Unilink wesprzeć Fundację i  dzięki temu każdy przejechany kilometr to nie 1, aż 12 zł przekazane na zakup i wyposażenie kolejnego motoambulansu!

Budowa specjalistycznej maszyny trwa około 2 - 3 miesiące, a koszt wyposażenia w  sygnały i sprzęt ratunkowy (w tym automatyczny defibrylator AED to kosztuje około 25 tysięcy złotych.Mimo, że Fundacja buduje motoambulanse na motocyklach używanych,(co ogranicza koszt zakupu) przygotowanie, oznakowanie i wyposażenie maszyny to i tak między 50 a 60 tysięcy złotych.

Do rozpoczęcia Motomajówki Unilink jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj można śledzić przygotowania do wyprawy, a potem bezpośrednio trasę: https://www.facebook.com/events/1295524943932533/

Zobacz również:
27 lipca zrobiliśmy to po raz pierwszy - szkolenie Motocykl Action Team tylko dla pań. Zobacz co działo się, gdy na Torze Modlin rządziła płeć piękna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij