Wyścigi MotoGP już w niedzielę - o której i gdzie oglądać?

Sezon 2020 w MotoGP był intensywny, pełen niepewności i zwrotów akcji. Sezon 2021 zapowiada się równie ciekawie. Już w niedzielę wyścigi pierwszej rundy wystartują na torze w Katarze.

Tor Losail w Katarze archwium MPP

Przypomnijmy mistrzostwo świata w sezonie 2020 wywalczył jeżdżący na Suzuki Joan Mir - przy czym odniósł on tylko jedno zwycięstwo w całym cyklu(!). Rok temu rundy wygrywało aż ośmiu zawodników, co było dowodem na to, że stawka jest bardzo wyrównana. Nie można zapominać, że wielkim nieobecnym był Marc Marquez. Mimo zapowiedzi powrotu już wiadomo, że Hiszpana nie zobaczymy na dwóch pierwszych rundach sezonu 2021 

Tor Losail w Katarze, na którym przy sztucznym oświetleniu zostanie rozegrana pierwsza runda nowego, jest jednym z bardziej wyjątkowych obiektów w całym kalendarzu. Jest wymagający fizycznie dla zawodników: mocne hamowania, długie proste, dość mocny wiatr.

W czasie testów z dobrej strony pokazali się zawodnicy Ducati i Yamahy. Nie da się nie zauważyć dużego postępu Aprilii, ale do walki o tytuł to chyba wciąż za mało. Wszystko się może zmienić za sprawą Andrei Dovizioso, który ma dołączyć do fabrycznego teamu początkowo w roli kierowcy testowego.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdopodobnie jeden z najciekawszych sezonów kilku ostatnich lat. Nie ma co wyraźnego faworyta, a kolejka kandydatów mających szanse na mistrzowski tytuł jest długa: Joan Mir, Alex Rins, Jack Miller, Franco Morbidelli, Maverick Vinales oraz Fabio Quartararo. Nie można lekceważyć ani zawodników KTM-a, ani Valentino Rossiego.

1 runda MotoGP - Barwa Grand Prix of Qatar - godziny startu wyścigów

Wyścigi wszystkich klas (MotoGP, Moto2 i Moto3) zostaną rozegrane na torze w Katarze już w najbliższą niedzielę (28.03.2021). Godziny startu (polskiego czasu):

  • Moto3 - 16.00
  • Moto2 - 17.20
  • MotoGP - 19.00

MotoGP - gdzie oglądać?

Fani mogą wykupić videopass na stronie motogp.com i oglądać na dowolnym urządzeniu w dowolnej chwili. Na żywo i bezpłatnie będzie dostępna transmisja z polskim komentarzem - szukajcie na stronach Polsatsport.pl oraz Ipla.tv

REKLAMA