Wyścigi o Puchar Polski MX? Czas start!

Lubisz off-road i nie masz pomysłu na długi majowy weekend? Zawody Orlen MX PP zagwarantują Ci sporą dawkę adrenaliny. Koniecznie wpadnij na pierwsze w tym sezonie zawody motocrossowe w Sobieńczycach na torze Speed Star. 

Puchar Polski Motocross
Orlen MX MP Olsztyn 

W tym roku zima postanowiła sprawdzić cierpliwość motocyklistów. Na szczęście wiosna zagościła na dobre, a już w ten weekend (28-29.04.2018 r.) odbędą się pierwsze zawody rozpoczynające sezon motocrossowy.

Orlen MX PP w Sobieńczycach na torze Speed Star to miejsce, gdzie przyznane zostaną pierwsze w tym roku tytuły. Dwudniowa impreza rozpoczyna się w sobotę. O godzinie 9:00 startują treningi, a o 12:30 pierwszy wyścig klasy "MX Junior". W niedzielę o 17:25 będziesz mógł podziwiać najbardziej widowiskową klasę: "MX Open".

Zmagania zawodników obejmą aż 10 klas: MX65, MX85, MX Junior, MX Kobiet, MX Open, MX Weteran, MX1C, MX2C oraz MX B. Oprócz tego do zdobycia będą punkty w ramach III rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej. W nadmorskich Sobieńczycach zagoszczą również quadowcy, którzy zmierzą się w II rundzie Mistrzostw Polski w Quadcrossie. Gospodarze (bracia Siekaj) przygotowali specjalnie dla widzów pokaz freestyle’u na quadach, w trakcie którego zobaczymy m.in. backflipa. Ponadto rozegrany zostanie „Best Whip”, czyli konkurs na najlepszy skok bokiem.

Zastanawiasz się czy twoja żona i dzieci nie zanudzą się tam na śmierć? Oczywiście, że nie! Oprócz zawodów odbędzie się tam również poknik, koncert i IV edycja Krokowskiej Agro Wystawy. Po zawodach będziesz mógł wybrać się nad morze i poleniuchować na plaży, bo sam tor znajduje się bardzo blisko wybrzeża. Co więcej Sobieńczyce są położone około 20 kilometrów od Władysławowa, zatem wizyta na smażonej rybce jest obowiązkowa. 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Szczegółowe informacje dotyczące Pucharu Polski w Motocrossie znajdziecie na: www.facebook.com/ORLENMXMP.

Sprawdź kiedy i gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski i Europy w Motocrossie: Kalendarz

Zobacz również:
REKLAMA