Wyścigi supermoto i skuterów

Tym razem na poznańskim torze kartingowym ścigały się supermoto i skutery.

W ostatni weekend czerwca mogliśmy podziwiać na poznańskim kartodromie zmagania zawodników supermoto i skuterów.
Supermoto należy z pewnością do jednej z bardziej widowiskowych dyscyplin motorowych,  o czym mogli osobiście przekonać się przybyli w sobotę na tor kibice. Efektowne podskoki na części szutrowej i niezapomniane emocje sportowe to gwarancja niesamowitego widowiska jakie rozegrało się w Poznaniu. W ramach Mistrzostw Polski Supermoto wystartowały klasy: Open i S1 natomiast w Pucharze Polski klasy: 250 ccm i Otwarta. Zgodnie z regulaminem zawodów każdą z klas zobaczyliśmy w dwóch wyścigach, bowiem zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzyska największą ilość punktów w obu biegach.
Zdecydowanym zwycięzcą III Rundy Mistrzostw Polski Supermoto został Karol Mochocki (RTM Radom), drugie miejsce zajął Radosław Michalak (KM Szczecin), a trzecie Kamil Osóbka (Cross Lublin). Z uwagi na fakt, iż zawodnicy S1 startowali również w klasie Open, w obu klasach miejsca na pudle wyglądały identycznie. 
W IV Rundzie Zawodów Supermoto o Puchar Polski zawodnicy z klasy 250 ccm wystartowali też w klasie Otwartej, obie klasy zdominował Marcin Kołoczek (RKM Row Rybnik). Drugie miejsce w 250 ccm zdobył Marcin Dziawer (GKM Bałtyk), a trzecie Bartosz Cempel (A. Wielkopolski). Natomiast w klasie Otwartej drugie miejsce zajął Patryk Cudnowski, a trzecie Konrad Wilusz (A. Małopolski).
Podczas gdy Tor „Poznań” nie zdążył jeszcze dobrze wystygnąć po supermotowcach, a organizatorzy odpocząć po sobotnich zawodach, na polach startowych ustawili się zawodnicy na skuterach.  W niedzielę bowiem w Poznaniu odbyła się IV Runda Wyścigów Skuterów o Puchar Polski i Puchar ZIPP. W zawodach udział wzięło ponad 30 uczestników, którzy ścigali się w klasach: 1 – Amator do 70 ccm, 2 – 50 ccm, ZIPP-ie – 50 ccm oraz 3 – 70 ccm. Skutery to jedna z najtańszych form ścigania się na motocyklach i najbardziej bezpieczna, w zawodach startować mogą dzieci od 10 roku życia, a w klasie amator, nawet tacy, którzy nie posiadają jeszcze licencji. Mimo, iż skuterowców w większości przypadków charakteryzuje stosunkowo młody wiek to ich rywalizacja wcale nie jest mniej pasjonująca od zmagań kolegów z Motocyklowych Mistrzostw Polski. Szczególnie zaciekła walka rozegrała się w klasie 3, gdzie bój o pudło stoczyli Jerzy Jr. Mieloch (A. Wielkopolski), Denis Chadrysiak, Jerzy Sr. Mieloch (A. Wielkopolski) i Szymon Rajczak (A. Wielkopolski), zawodnicy podczas wyścigu tasowali się wielokrotnie, ostatecznie jednak na pudle pierwsze miejsce zajął Jerzy Jr., drugie Denis, a trzecie tata Jerzego, Jerzy Sr.
W markowej klasie ZIPP pierwszy na linię mety przyjechał Adam Sekuła (A. Wielkopolski) drugi Mateusz Cichy, a trzeci Piotr Kłak.
W klasie 2 triumfatorem został Michał Adamiszyn (CMAdamiszyn), drugi był Dariusz Beszterda (A. Wielkopolski), a trzecia zawodniczka znana z Pucharu Hondy 125 - Natalia Florek (A. Wielkopolski).
Klasę 1 dedykowaną dla początkujących skuterowców wygrał Krzysztof Żyła (A. Wielkopolski), a obok niego stanęli Tomasz Noster i Mateusz Cichy.
Kolejne zawody tego typu zobaczymy w Poznaniu dopiero w przyszłym roku, a już dziś zapraszamy 11-12 lipca na Tor „Poznań” na II Rundę Pucharu Youngtimer Party. 

Zobacz również:
REKLAMA