Wyścigowa Rakieta Buella

Erik Buell i jego ekipa znów dali o sobie znać. Tym razem stworzyli żyletę do wymiatania w wyścigach. Tylko w wyścigach.

1125RR to model stworzony wyłacznie do ścigania. Zbudowany będzie na bazie modelu 1125R. Oczywiście aby nadawał się do wyścigów poczyniono w nim konkretne zmiany. Silnik Helicon 1125 został zmodyfikowany tak aby dostarczać więcej mocy. RR dostał powiększony airbox i kanały dolotowe, wzmocniony wał korbowy i zawory, kompletny wyścigowy wydech z tytanu i podniesiony stopień sprężania.

Do ostrego silnika dołożono w pełni regulowane zawieszenia SHOWA, hamulce z systemem ZTL2 (Zero Torsional Load) wyposażone w ośmiotłoczkowe zaciski Nissin. Dodano również możliwość regulacji położenia wahacza z kutego aluminium. Buell stoi na 17-calowych sześcioramiennych kołach magnezowych. Cała konstrukcja ma być ultralekka i zabójczo szybka.
1125RR będzie sprzedawany tylko licencjonowanym zawodnikom wyścigowym startującym w AMA Superbike. Przewidywana cena tego sprzęta to około 40 000 dolarów.


REKLAMA