[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Wyścigowa Rakieta Buella

Erik Buell i jego ekipa znów dali o sobie znać. Tym razem stworzyli żyletę do wymiatania w wyścigach. Tylko w wyścigach.

1125RR to model stworzony wyłacznie do ścigania. Zbudowany będzie na bazie modelu 1125R. Oczywiście aby nadawał się do wyścigów poczyniono w nim konkretne zmiany. Silnik Helicon 1125 został zmodyfikowany tak aby dostarczać więcej mocy. RR dostał powiększony airbox i kanały dolotowe, wzmocniony wał korbowy i zawory, kompletny wyścigowy wydech z tytanu i podniesiony stopień sprężania.

Do ostrego silnika dołożono w pełni regulowane zawieszenia SHOWA, hamulce z systemem ZTL2 (Zero Torsional Load) wyposażone w ośmiotłoczkowe zaciski Nissin. Dodano również możliwość regulacji położenia wahacza z kutego aluminium. Buell stoi na 17-calowych sześcioramiennych kołach magnezowych. Cała konstrukcja ma być ultralekka i zabójczo szybka.
1125RR będzie sprzedawany tylko licencjonowanym zawodnikom wyścigowym startującym w AMA Superbike. Przewidywana cena tego sprzęta to około 40 000 dolarów.


Zobacz również:
Yamaha ogłasza akcję promocyjną na jeden z najbardziej rewolucyjnych pojazdów w historii firmy. Do końca kwietnia każdy kto zdecyduje się na zakup trójkołowego Nikena otrzyma wraz z nim ciekawy pakiet korzyści.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij