Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski - zapowiedź

W dniach 22-23 sierpnia torem Poznań zawładną nasi najszybsi  motocykliści, którzy będą rywalizować w IX i X rundzie Wyścigowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

Automobilklub Wielkopolski
Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski 2015.

Jako, że finałowe rundy (XI i XII) odbędą się na Słowacji, to dla wielu kibiców będzie to ostatnia okazja w tym roku by z bliska dopingować swoich faworytów. Motocykliści uczczą też pamięć Ryszarda Mankiewicza – niedawno zmarłego wybitnego zawodnika, który jako pierwszy z Polaków startował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Ponadto na torze zobaczymy też pokazowe biegi motocykli z lat 70 i 80.

W klasie Supersport nie ma mocnych na Sebastiana Zielińskiego, który poza awarią motocykla w pierwszym wyścigu sezonu, ma 100% skuteczność. A do tego doskonale radzi sobie w cyklu Alpe Adria. Po zwycięstwie w czeskim Moście "Zioło" nie krył zadowolenia: Cieszę się z pierwszej w tym roku wygranej w Alpe Adria i umocnienia prowadzenia w WMMP w drodze po czwarty tytuł mistrza Polski.  Jest szansa, że Sebastian już w Poznaniu wywalczy mistrzowski tytuł.

W Superstock 600 karty rozdaje Adrian Pasek startujący przede wszystkim w niemieckim pucharze Yamahy R6. Za jego plecami zacięte pojedynki toczą Marek Chłopkowski i Paweł „Rinas” Przybylski. Ten ostatni powiedział nam: Zapewniam Was, że razem z Markiem Chłopokowskim damy szoł i coś czuję. że różnice na mecie będą… dosyć skromne!

Superstock 1000 to klasa w której zdecydowanym faworytem jest Michał Filla, jednak konkurencja jest bardzo silna: po pietach depczą mu Marek Szkopek i Bartek Wiczyński oraz coraz szybciej jeżdżący Marcin Walkowiak.

W królewskiej klasie Superbike Irek Sikora musi pokonać Pawła Szkopka by zachować szanse na tytuł. Żaden z nich nie zamierza odpuszczać, więc zapowiada się ciekawe widowisko. Może się okazać, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - najbardziej na to liczy czający się za ich plecami Daniel Bukowski.

W wyścigu Rookie 600 adrenaliny dostarczy walka pomiędzy Krystianem Paluchem, Grzegorzem Jakóbkiem a Patrykiem Pazerą. Ta trójka nadaje w tym roku ton zmaganiom, a różnice punktowe w generalce są minimalne.

Wyścigowi Rookie 1000 towarzyszyć będą nie mniejsze emocje – Damian Ołdakowski, Grzegorz Hanuszewicz, Jacek Jędrzejczyk to główni kandydaci do końcowego triumfu.

Weekend 22-23 sierpnia to będzie również atrakcja dla fanów starych motocykli. W akcji na torze zobaczycie motocykle z lat 70 i 80, zarówno pochodzące z Polski (klasa Classic) jak i z Europy (klasa Classic 50 GP), a to dlatego, że tor "Poznań" jest gospodarzem jednej z rund cyklu Classic 50 Eurocup. Na własne oczy przekonacie się jak bardzo wyścigi motocyklowe zmieniły się na przestrzeni lat. Serdecznie zpraszamy!

Zmagania motocyklistów na Torze „Poznań” można śledzić już od soboty 22 sierpnia, kiedy oprócz kwalifikacji zostaną rozegrane również pierwsze wyścigi każdej z klas. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie www.aw.poznan.pl

Zobacz również:
REKLAMA