Wyścigowe ploteczki

Padoki MotoGP i WSBK zawsze pełne były szumów i szmerów i aż huczą od plotek. Tym razem tematem jest nie tylko Valentino Rossi, ale również kilku innych znakomitych zawodników, między innymi stara gwardia czyli Colin Edwards i Loris Capirossi.

Najpierw mówiło się o tym że obaj weterani będą chcieli zakończyć karierę, ze wskazaniem na Capirossiego, który wyraźnie nie radzi sobie w Grand Prix. Tornado z Teksasu natomiast radzi sobie naprawdę dobrze jednak sam mówił już o tym że trzeba zrobić miejsce młodszym. Tu jednak pojawiła się opcja wycieczki na emeryturę do World Superbike gdzie przecież dzielą i rządzą weterani - Carlos Checa i Max Biaggi. Propozycja kusząca dla obydwóch zawodników którzy nawet wspominają o tym, że temat już został poruszony.

Pozostałe ploty dotyczą Andrei Dovizioso, który mimo świetnych wyników jest prawdopodobnie na wylocie z Repsol Hondy i ma trafić do LCR lub San Carlo Gresini. Powodem ma być fakt, że Honda nie jest w stanie utrzymać aż trzech zawodników, a ani Pedrosa ani Stoner chyba nigdzie się nie wybierają. Chociaż Dovi jest 3 w generalce i jeździ naprawdę znakomicie takie ploty nie są dla niego powodem do radości. Na dodatek szef LCR Hondy mówi że zastanawia się nad zatrudnieniem Johna Hopkinsa, który po długim czasie miałby powrócić z wygnania do GP. Ten jednak na razie związany jest z Suzuki, choć zespół z Hammamatsu chyba nie ma zamiaru dać Hopperowi całego sezonu w MotoGP. Co ciekawe natomiast, cichutko jest na razie o Tonim Eliasie, który zawodzi na całej linii i nie może dać sobie rady i ciągle zamiata tyły (choć ostatnio jest coraz lepiej), oraz Marco Simoncellim, który raz za razem gruzował kolejne motocykle i mimo pokładanych w nim nadziei zasiada dopiero na 8 miejscu w generalce (i to głównie dzięki ostatniemu podium - wreszcie!).

Na deser pozostają oczywiście ploty o Rossim, które zasiał Marco Melandri ścigający się w WSBK. Rossi jednak szybko wyśmiał informacje jakoby miał się przesiadać z Ducati na Hondę bo włosi nie spełnili jego oczekiwań, choć prawda jest taka, że ciągłe problemy z motocyklem muszą powodować w nim nie lada frustrację. Jest to pierwszy sezon od jedenastu lat kiedy Valentino Rossi nie wygrał ani jednego wyścigu MotoGP (lub GP 500). Ile z tych ploteczek okaże się prawdą i czy w ogóle zobaczymy już niedługo. Koniec sezonu zbliża się choć pozostało jeszcze aż 7 wyścigów (wliczając w to oczywiście Motegi, które odbędzie się mimo protestów zawodników i plotek że część z nich nie wystartuje w Japonii).


Zobacz również:
REKLAMA