[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.3

Wyścigowy weekend na Torze Poznań

Jarają cię wyścigi motocyklowe? Lubisz sportowe emocje? Jesteś uzależniony od adrenaliny? Już w najbliższy weekend (18-19 maja) na Torze Poznań zostanie rozegrana I Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. 

Tegoroczny kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski składa się w sumie z 6 rund – 3 zaplanowano w Poznaniu, a 3 na torach za granicą – węgierskim Pannoniaringu, niemieckim Oschersleben i czeskim Moście.  

Pierwszy wyścig wystartuje w sobotę (18 maja) o 12.45. Druga seria wyścigów rozpocznie się w niedzielę (19 maja) o godzinie 11.15. We wszystkich klasach Pucharowych i Mistrzowskich zostanie rozegranych łącznie 8 biegów.

REKLAMA

Zmiany w regulaminie 2019

W sezonie 2019 organizatorzy przygotowali kilka zmian. Nowość to Puchar Federacji, czyli nowa odsłona klas: Rookie 600, Rookie 1000 i Rookie SBK. W wyścigach tych klas wezmą udział najlepsi zawodnicy Pucharu Polski i zawodnicy Mistrzostw Polski (Superstock 600, Superbike i Superstock 1000).

Rozpoczynający swoją przygodę z wyścigami nadal mają szanse wziąć udział w zawodach Pucharu Polski – dawne Rookie 600 zastępuje klasa o nazwie Sport 600, a Rookie 1000 - Sport 1000. Nie zabraknie też klasy Sport 250 i Sport 300.

Dzięki nowemu rozwiązaniu zawodnicy przechodzący z niższych klas nie będą skazani na zamykanie stawki – będą rywalizować we własnym gronie z osobną klasyfikacją generalną i ceremonią na podium. Taka zmiana ma zachęcić mniej doświadczonych zawodników do startów i doskonalenia umiejętności na torze.

WMMP 2018

Przypomnijmy, że w klasie Superbike tytułu Mistrza Polski broni Marek Szkopek, który
w ubiegłym roku pokonał swojego starszego brata Pawła oraz Irka Sikorę. W klasie Superstock 1000 w sezonie 2018 pierwsze miejsce zdobył Michał Filla z Czech, drugie Arnaud Friedrich
z Niemiec, a trzecie Polak - Adrian Pasek.

W klasie Supersport 600, której w tym roku nie zobaczymy już na torach, triumfował doświadczony Sebastian Zieliński. W drugiej klasie dla motocykli o pojemności 600 cm3 – Superstock 600 – tytułu broni Szymon Strankowski, który w 2018 r. wyprzedził Damiana Ołdakowskiego i Patryka Pazerę.

Pucharowa klasa Superstock 300 w tym sezonie zastąpiona zostaje zaliczaną do WMMP klasą Supersport 300 i Pucharową Sport 300. W 2018 r. w klasie Superstock 300 rządził Kamil Barcik, który był szybszy od Filipa Kurka i Mateusza Durynka.

W Rookie 600 najlepszy był Dominik Stefanowski. Jednak ze względu na kontuzję, której się nabawił podczas ubiegłorocznego wyścigu Alpe Adria na torze Slovakiaring, w tym roku jest zmuszony do rezygnacji ze startów i zajęcia się rehabilitacją. Kolejne miejsca w klasie Rookie 600 w ubiegłym sezonie zajęli Kamil Młodawski i Kornel Konderak. W Rookie 1000 pierwsze miejsce zajął Mariusz Domalewski, drugie Karol Rychlik, a trzecie Radek Brandebura.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij