Wystawa Harleya: człowiek-legenda Willi G. Davidson

Od 13 czerwca do 7 września 2015 w muzeum Harleya będzie czynna wystawa poświęcona Williemu G. Davidsonowi – człowiekowi, który przez 49 lat tworzył legendę Harleya.

Harley-Davidson
Harley-Davidson, Willi G. Davidson, muzeum

Podczas wystawy „Willie G. Davidson: artysta, projektant, legenda” będziesz mógł sprawdzić, jak wyglądało życie wnuka współzałożyciela H-D Williama A. Davidsona, człowieka, który kształtował legendę marki. W specjalnej strefie „Garage” zobaczysz maszyny, które nigdy nie ujrzały światła dziennego i rzeczy pokazujące oryginalne podejście Williego – czym się wzorował, co go inspirowało i jak przebiegał proces tworzenia dzieł sztuki, bo tak można nazwać motocykle wychodzące spod jego ręki. Willie zaprojektował m.in. FX Super Glide’a z 1971 r., FXS Low Ridera z 1977 r. czy XLCR Sportstera (1977 r.) – cafe racera na bazie Sportstera.

Willie G. nadawał Harleyom wyjątkowego wyglądu i dźwięku, który u wielu powoduje gęsią skórkę i banana na twarzy. Wszystko to przyczyniło się do tego, że Harley jest najbardziej rozpoznawalną marką motocykli na świecie. Od 2012 William Godfrey Davidson roku jest na emeryturze, ale pozostaje ambasadorem marki i udziela się w projektach specjalnych.

Zobacz również:
REKLAMA