X-Fighters w Poznaniu!

Piąty przystanek tegorocznej światowej serii Red Bull X-Fighters zmienił lokalizację. Zawody zostaną rozegrane 6 sierpnia 2011 r. na Stadionie Miejskim w Poznaniu, a nie jak pierwotnie planowano w Warszawie.

Decyzja o zmianie miejsca Red Bull X-Fighters jest wynikiem opóźnień w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Obiekt, którego oddanie przewidziane było na koniec czerwca, nie będzie gotowy na rozegranie zawodów w planowanym terminie. Red Bull X-Fighters miały być pierwszym wydarzeniem sportowym odbywającym się na Stadionie Narodowym na chwilę przed oficjalną ceremonią jego otwarcia.

Tegoroczne zawody z cyklu Red Bull X-Fighters odbędą się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Bilety w cenie od 119 zł do 199 zł dostępne będą w sprzedaży 20 czerwca 2011 r. – szczegóły na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com Przypomnijmy, że będzie to już druga impreza z tej serii rozegrana w Polsce. Freestajlowcy po raz pierwszy odwiedzili nasz kraj w 2008 roku. Rozegrane wtedy zawody były Wielkim Sportowym Pożegnaniem Stadionu X-lecia w Warszawie.


Stadion w Poznaniu jest pierwszym w Polsce już gotowym na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej - EURO 2012. Zmieści się tu 43 000 widzów. Od otwarcia we wrześniu ubiegłego roku odwiedziło go prawie 700 tysięcy osób.

Zobacz również:
REKLAMA