X-Lite X-1005 Ultra Carbon – szczęka opada!

Szukasz turystycznego kasku szczękowego na co dzień lub do turystyki? Nowy X-Lite X-1005 Ultra Carbon ma wszystko czego potrzebujesz, a nawet więcej!

Wybór kasku szczękowego, który nada się zarówno do turystyki, jak i codziennych dojazdów do pracy oraz krótkich przejażdżek jest wyjątkowo trudny. Na rynku znajduje się mnóstwo produktów tego typu, w różnych zakresach cenowych, ale niemal każdy z nich ma coś co dyskwalifikuje go czy to w dalekiej trasie, czy na przykład w mieście. Jeden jest zbyt głośny, inny za ciężki, a w kolejnym zacina się szczęka lub ciężko się go obsługuje. Trudno pogodzić wszystkie cechy użytkowe i wysoką jakość wykonania w kaskach szczękowych, ale to udało się marce X-Lite w nowym X-1005 Ultra Carbon.

Nie ważne czy wybierasz się w daleką podróż, czy po prostu oczekujesz komfortu podczas codziennych dojazdów do pracy lub szkoły. X-Lite X-1005 ma wszystko czego potrzebujesz – łączy wygodę i bezpieczeństwo, a także funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie, który docenisz w każdych warunkach.

X-Lite  X-1005 Ultra Carbon – lekki i dopasowany

Zacznijmy od komfortu. Nowy kask szczękowy X-Lite dzięki aż trzem rozmiarom skorupy zapewnia doskonałe dopasowanie do Twojego rozmiaru głowy, a dodatkowy, opatentowany przez Nolangroup system LPC (Liner Positioning Control) pozwala na indywidualne dopasowanie i ułożenie kasku w takiej pozycji, jaka najbardziej ci odpowiada. Antybakteryjna wyściółka z cząsteczkami węgla aktywnego jest dodatkowo antystatyczna i ma lepszą termoregulację pozwalająca na szybsze odprowadzanie potu. Dodatkowo wkładka jest tak zaprojektowana by współpracować z kanałami wentylacyjnymi w skorupie kasku, a jednocześnie by zachować niski poziom hałasu wewnątrz kasku. Umożliwia również jazdę w okularach.

Dzięki wykorzystaniu włókna węglowego do konstrukcji skorupy, kask jest również lekki, a testy w tunelu aerodynamicznym podczas procesu projektowania pozwoliły stworzyć bardzo aerodynamiczny, a zarazem estetyczny kształt X-1005 Ultra Carbon.

X-Lite X-1005 Ultra CarbonX-Lite
X-Lite X-1005 Ultra CarbonX-Lite

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

X-Lite X-1005 Ultra Carbon - innowacyjne rozwiązania, doświadczenie,  bezpieczeństwo, funkcjonalność i wysoki komfort połączone w jednym kasku szczękowym.

X-1005 Ultra Carbon jest jednak nie tylko wygodny ale też przede wszystkim bezpieczny. Kask został zaprojektowany by spełniać nie tylko obecnie obowiązującą normę ECE-22.05, ale też nadchodzącą, znacznie bardziej restrykcyjną ECE 22.06, która już niebawem stanie się oficjalnie obowiązującą normą bezpieczeństwa. Dodatkowo kask przeszedł badania w instytucie SHARP i spełnił wszelkie normy, dodatkowo wyróżniając się 100% skutecznością podczas testu na niezawodność zapięcia szczęki. Na dodatek kask ma homologację zarówno do jazdy z zamkniętą szczęką jak i otwartą, a specjalnie zaprojektowany mechanizm podnoszenia szczęki pozwala zachować jak najbardziej kompaktowe rozmiary kasku nawet gdy jest otwarty, zapobiegając tworzeniu się efektu „foki”. Na korzyść bezpieczeństwa działa też zastosowanie nowego zapięcia Microlock 2 – jeszcze skuteczniejszego niż sprawdzony i dopracowany Microlock. W kwestii bezpieczeństwa aktywnego ważne jest też duże pole widzenia zapewnione przez wizjer z Lexanu. Aby zapobiec nadmiernemu parowaniu w wyposażeniu znajdziesz wkładkę Pinlock z silikonowymi krawędziami. Natomiast przed promieniami słonecznymi ochroni system blendy przeciwsłonecznej VPS z filtrem UV 400.

Gra muzyka

Jeśli nie lubisz podróżować w ciszy, lub wolisz zawsze być pod telefonem X-Lite ma dla ciebie rozwiązanie. Kask jest specjalnie przygotowany pod system komunikacji N-Com – instalacja jest łatwa i szybka, a X-1005 Ultra Carbon z zamontowanym systemem N-Com wciąż oferuje najwyższy stpień bezpieczeństwa, sprawdzony podczas testów zderzeniowych!

X-Lite X-1005 Ultra Carbon znajdziesz w ofercie sklepów I'M Ready Inter Motors oraz na www.imready.eu. Jeśli go przymierzysz, nie będziesz chciał innego. 

Najważniejsze cechy:

 •  skorupa z włókna węglowego dostępna w trzech rozmiarach
 •  zapewniający duże pole widzenia, odporny na zarysowania wizjer Lexan i wkładką Pinlock
 •  Podnoszona szczęka z bezpiecznym podwójnym zapięciem
 •  rozbudowany system wentylacji
 •  blenda przeciwsłoneczna z filtrem UV 400
 •  regulowana za pomocą systemu LPC wkładka wewnętrzna z cząsteczkami węgla aktywnego
 •  zaprojektowany również dla jeżdżących w okularach
 •  nowe zapięcie Microlock 2
 •  zaprojektowany do spełnienia nadchodzącej normy bezpieczeństwa ECE-22.06
 •  dostosowany do instalacji systemu komunikacji N-COM
 •  dwie homologacje P/J (do jazdy z zamkniętą jak i otwartą szczęką)
 •  w wyposażeniu deflektor nosa i osłona przeciwwiatrowa
 •  dostępne rozmiary 2XS-3XL
 •  cena 2 369 zł
 •  dostępny na www.imready.eu

X-Lite X-1005 Ultra CarbonX-Lite

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA