XDiavel - dRogi krzyżują się w Mediolanie

Ducati pokazuje rogi. Podczas EICMA w Mediolanie pojawił się zupełnie nowy XDiavel. Czy to nowe spojrzenie na sportowego cruisera (sic!) to nie za dużo?

Pojęcie sportowego cruisera jeszcze do niedawna nikomu nie mieściło się w głowach, a do tej kategorii można było zaliczyć co najwyżej Yamahę V-max. Później pojawił się Diavel z włoskiej stajni Ducati. Dziś ten model wyznacza zupełnie nowy kierunek, a połączenie sportu i cruisingu weszło w nowy wymiar, bowiem podczas targów EICMA w Mediolanie Ducati zaprezentowało XDiavela.

X w nazwie nowego Diavela oznacza właśnie skrzyżowanie dróg cruiserów i maszyn sportowych. Motocykl jest zbudowany w oparciu o silnik Testastretta osiągający moc 156 KM i moment 129 Niutonometrów. hektolitry mocy i tony momentu. To wszystko jest wsparte systemami elektronicznymi: regulowanym zawieszeniem, ABS-em na zakręty Bosch-Brembo, systemem zmiennych faz rozrządu DVT znanym z Multistrady, kontrolą trakcji DTC, asystentem startu Ducati Power Launch, trzema trybami pracy silnika (touring, Urban i Sport). Oczywiście do tego dochodzi wykończenie wielu elementów w szczotkowanym aluminium, ciekłokrystaliczny wyświetlacz TFT, oświetlenie LED, tempomat i najwyższy poziom wykonania. Mało?

XDiavel będzie też dostępny w wersji S z dodatkową możliwością połączenia się z motocyklem za pomocą Bluetooth, oraz wieloma dodatkowymi smaczkami stylistycznymi (osłony pasa napędowego, lusterka, osłony ramy itp). Wszystko zobaczycie na zdjęciach poniżej. Nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do salonów i ile będzie kosztował. Pewne jest jedno - szykujcie portfele bo tanio nie będzie.

A dla tych, którzy nie są fanami XDiavela dostępny będzie jeszcze "zwykły" Diavel, również w wersji Carbon.

Zobacz również:
REKLAMA