[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

XJR1300 i SR400 odchodzą do historii

Yamaha właśnie ogłosiła, że ich dwa legendarne, chłodzone powietrzem motocykle padły ofiarą bezdennie głupich norm Euro 4. Cieszycie się?

Yamaha XJR 1300 / XJR 1300 Racer

Niestety tak jak zapowiadaliśmy, Norma Euro 4 zbiera swoje żniwa. Restrykcyjna norma ekologiczna wchodząca w życie od 2017 roku okaże się katem dla wielu ciekawych i kultowych motocykli. Najpierw dowiedzieliśmy się o ścięciu części dwusuwowych KTM-ów, których przystosowanie do normy nie miało sensu. Ofiarami Euro 4 padły już też Aprilie i kilka innych motocykli. Teraz przyszedł czas na kultowe, wręcz legendarne Yamahy XJR 1300 i SR 400. Niestety żaden z tych modeli nie spełnia norm Euro 4 i ich produkcja nie będzie kontynuowana. Kultowa XJR-a nawet doczekała się ostatnio ciekawego wizualnego liftingu. Oba motocykle wypadają z produkcji już z końcem tego roku, więc to ostatnia szansa na zakup jednego z tych motocykli zanim znikną. My się nie cieszymy, ale jak to ujęła sama Yamaha: "koniec pewnej historii to początek pewnej legendy!"

zobacz galerię

Zobacz również:
Norton to kolejna brytyjska marka po BSA i Royal Enfieldzie, która po upadku trafia w ręce Hindusów. Czy to szansa na ratunek dla brytyjskiej legendy?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA