Yamaha Dealer Built 2016: Polacy górą!

31 marca zakończyła się druga edycja konkursu Yamaha Dealer Built. W klasie V2/V4 pierwsze miejsce zajął warszawski salon UHMA BIKE! A nagroda specjalna trafiła do POLand Position. Szacun!

Yamaha
Zwycięzcy konkursu Yamaha Dealer Built 2016.

31 marca zakończyła się druga edycja konkursu Yamaha Dealer Built. Sympatycy customów z całej Europy w elektronicznym głosowaniu oddali przeszło 22 tysiące głosów, wybierając zwycięzców w trzech kategoriach: w klasie V2/V4 pierwsze miejsce zajął salon UHMA BIKE, wśród motocykli 1- i 2-cylindrowych zwyciężył hiszpański Eduardo Castro Motors, a w kategorii pojazdów z rzędowymi silnikami 4-cylindrowymi wygrał grecki Jigsaw Custom Motorcycles. Dodatkowo, jury wyłoniło własnego laureata, którym została polska firma POLand POSITION.

Globalny projekt Yamaha Yard Built skupił najzdolniejszych projektantów z całego świata, którzy stworzyli niezwykłe motocykle na bazie modeli Sport Heritage.

„Kiedy zaczynaliśmy projekt Yard Built i zaprosiliśmy do niego najlepszych projektantów motocykli na świecie, nie spodziewaliśmy się, że nasi dealerzy będą w stanie im dorównać — powiedział Cristian Barelli, koordynator ds. marketingu Yamaha Motor Europe.  — Tymczasem oni udowodnili, że projektowanie motocykli z serii Sport Heritage według własnej koncepcji nie jest wyłącznie domeną ekspertów z nieograniczonym budżetem. Projekty czterech zwycięzców cechują się wyjątkową oryginalnością, która z pewnością zasługuje na uznanie i uzyskane głosy".

Hiszpańska firma Eduardo Castro Motors podbiła serca europejskich motocyklistów unikalnym projektem Yamahy XSR 700, który został nazwany „BY DESIGN E.CASTRO". Hiszpanie zdobyli 4000 w kategorii jednośladów jedno- i dwucylindrowych. Stylizację modelu XSR 700, podkreślającą jego wytrzymałość, osiągnięto dzięki zastosowaniu opon z blokowym bieżnikiem, wyjątkowych reflektorów przednich i tylnych, niestandardowych błotników i pięknego siedzenia. Wyjątkowy układ wydechowy Akrapoviča, kierownica, podnóżki oraz lusterka nadają motocyklowi rasowy wygląd. Doskonałe malowanie uzupełnia stylizację, sprawiając, że ten model jest zasłużonym zwycięzcą w swojej kategorii.

Wyjątkowy projekt polskiego dealera UHMA BIKE, bazujący na motocyklu VMAX, zwany „NOAH", zdecydowanie zwyciężył w kategorii V2/V4, zdobywając imponującą liczbę 5470 głosów. Modyfikacje tylnego siedzenia, tylnych świateł i kierunkowskazów znacznie wygładziły stylizację tego pogromcy dróg. Dodatkowe zmiany wprowadzone w zbiorniku paliwa, kierownicy, tarczach hamulcowych i dźwigniach nożnych to odważny krok, godny modelu V-MAX. Zmiana w układzie wydechowym zapewnia wyjątkowe brzmienie.

Grecka firma Jigsaw Custom Motorcycles wystawiła do konkursu zmodyfikowaną XJR 1300, która zdobyła 3503 głosy, zapewniając dealerowi triumf w kategorii motocykli z rzędowymi silnikami czterocylindrowymi. Ta maszyna o brawurowej stylizacji stanowi wspomnienie wyścigów lat 70., co osiągnięto dzięki pełnej owiewce zainspirowanej ówczesnymi trendami. W połączeniu z niestandardowym tyłem, wyjątkowymi felgami i czarnym, matowym wydechem motocykl jest maszyną, obok której nie można przejść obojętnie. Wykończenie w błyszczącej czerni z legendarną grafiką Yamaha Speedblock przykuwa wzrok.

Paweł Rybak i Grzegorz Dąbrowski z polskiej firmy POLand POSITION zwyciężyli w kategorii Faworyt Jury, prezentując niezwykle oryginalny projekt na bazie modelu XSR 700. Oddaje on hołd pierwszej maszynie wyprodukowanej przez firmę Yamaha — modelowi YA-1 Akatombo, który został wprowadzony do użytku w 1955 roku. W myśl tego niesamowitego projektu bijące serce XSR 700 obudowano niestandardowymi podzespołami, które sprawiają, że projekt firmy POLand POSITION łudząco przypomina legendarny motocykl.

Motocykle z projektu Yard Built można będzie zobaczyć na pokazach customów w Paryżu i Londynie.

Więcej: www.thebikeshed.cc/event/bike-shed-paris-2016

Zobacz również:
REKLAMA