[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Yamaha Niken Junior nadciąga!

Yamaha ma na swoim koncie już dwa trójkołowce – Tricity i Nikena. Producent zapewnia jednak, że to nie koniec.

Yamaha eksperymentuje z trójkołowymi motocyklami od momentu premiery Tricity w 2014. Podczas ostatnich targów EICMA w Mediolanie (listopad 2017) producent zaprezentował kolejny, tym razem pełnowymiarowy motocykl trójkołowy - Yamahę Niken, konstrukcyjnie opartą na MT-09. Póki co motocykle tego typu to nisza, ale Japończycy pokładają w nich spore nadzieje. Wygląda jednak na to, że to nie koniec.

Prezes Yamahy - Yoshihiro Hidaka zdradził, że rodzina trójkołowców powiększy się o kolejną maszynę. Zapowiadany sprzęt ma wypełnić lukę pomiędzy Nikenem, a Tricity. Kilka dni temu, japońska marka poinformowała również, że wykupiła patent na zaawansowaną konstrukcję trójkołowego zawieszenia od norweskiej firmy Brudeli. Wszystko wskazuje więc na to, że nadchodzący motocykl będzie wykorzystywał stworzony przez markę Brudeli układ zawieszenia przedniego.

 

REKLAMA

 


Od czasu wprowadzenia na rynek Tricity (2014 r.) pracowaliśmy nad udoskonalaniem konstrukcji trójkołowej. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy Nikena, który wejdzie na rynek w 2018 roku. Nie zamierzamy jednak ograniczać się tylko do tych dwóch modeli. W najbliższym czasie poszerzymy naszą ofertę kolejnym motocyklem LMW.
- powiedział Hikada.


Leaning Multi-Wheeler (LMW) – oznacza po prostu motocykl z trzema kołami, który w zakręty wykłada się jak motocykl.

Konferencja na której preces Yamahy - Yoshihiro Hidaka - wspomina o trzecim trójkołowcu:

ZOBACZ TEŻ: Jak działa przednie zawieszenie Nikena?

zobacz galerię

Zobacz również:
Wczoraj prezentowaliśmy pierwszą część dokumentalnego filmu o motocyklach z 1971 - "On Any Sunday". Dziś idziemy za ciosem i prezentujemy drugą część tego filmu zrealizowaną w 1981.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij