Yamaha R1: limitowana edycja mistrza WSBK

Topraka Razgatlıoğlu walcząc do samego końca sezonu 2021 zdobył tytuł Mistrza Świata WSBK. Teraz jego team - Pata Yamaha with Brixx WorldSBK prezentuje limitowaną edycję Yamahy R1.

Yamaha R1 World Championship Replica, upamiętniająca tytuł zdobyty przez Topraka Razgatlıoğlu, jest przeznaczona wyłącznie do wyścigów torowych. Mało tego jest ściśle limitowana - powstanie zaledwie 21 sztuk. Ta liczba ma uczcić historyczny dla Yamahy sezon 2021 – świętowanie pierwszego tytułu mistrza świata zdobytego przez tureckiego zawodnika (wcześniej mistrzostwo dla Yamahay zdobył Ben Spies w 2009 roku) oraz mistrzostwa w kategorii producentów w WorldSBK (drugie w historii, pierwsze w 2007 roku).

Każda z limitowanych R-jedynek zostanie zbudowana przez Crescent Racing PRO SHOP, wykorzystując doświadczenie i umiejętności zgromadzone w ciągu ostatnich sześciu lat prowadzenia oficjalnego projektu Yamaha WorldSBK.
To sprawia, że ​​jest to najlepsza „gotowa na tor” replika motocykla WorldSBK dysponująca mocą 205 KM na tylnym kole (wzrost o 20 KM w stosunku do standardowej R1), układem wydechowym Akrapovic w specyfikacji WorldSBK i najnowszym wyścigowym ECU z oferty GYTR. Motocykl waży poniżej 175 kg (ze wszystkimi płynami – to redukcja o 26 kg w stosunku do standardowej wersji).

Zobacz również: jubileuszowa edycja Hondy FireBlade z okazji 30. lecia

Wiodące w swojej klasie prowadzenie R1 zostało przeniesione na wyższy poziom dzięki redukcji masy i zawieszeniom Ohlins, zmienionej górnej półce widelca i kutym kołom Marchesini. I chociaż nikt nie jest w stanie pobić Razgatlıoğlu na hamowaniu, to system Brembo Racing w limitowanej R1 gwarantuje pełną skuteczność, stabilność i aptekarskie dozowanie siły hamowania na każdym torze.

W walce o mistrzostwo WorldSBK liczą się detale, dlatego w replice poświęcono im wiele uwagi - od najwyższej jakości lakieru i komponentów, poprzez tytanowe elementy, a na dbałości o szczegóły gotowej na tor konstrukcji kończąc. Już na pierwszy rzut oka nikt nie będzie miał wątpliwości, że ta R-jedynka została zbudowana przez profesjonalistów.

REKLAMA

REKLAMA

Yamaha R1: limitowana edycja mistrza WSBK Yamaha

Yamaha R1 World Championship Replica dodatki:

  • plakietka z numerem limitowanej edycji wraz z podpisem mechanika odpowiedzialnego za złożenie danej sztuki
  • certyfikat z limitowanej edycji, podpisany osobiście przez Razgatlıoğlu i szefa zespołu Paula Denninga, poświadczający numer edycji wraz z numerem VIN i danymi nabywcy
  • VIP-owskie wejściówki dla dwóch osób na wybraną rundę WorldSBK 2022 jako gość VIP zespołu, z wizytą w boksie i możliwością spędzenia czasu z Razgatlıoğlu
  • spersonalizowana konfiguracja maszyny i dzień treningu na torze z Jamesem Hillierem z Crescent Yamaha lub Niallem Mackenzie (tylko na torze w Wielkiej Brytanii; konfiguracja i trening za granicą po uzgodnieniu)
  • podpisany element wyposażenia autentycznie używany przez Razgatlıoğlu podczas sezonu Mistrzostw Świata SBK 2021

zobacz galerię

Zobacz również:
Zarys dynamicznego nakeda na tle migających świateł – oto co mogliśmy zobaczyć na stoisku Hondy w Mediolanie. Przedstawiciele producenta twierdzą, że to prototyp nowego Horneta, pytanie tylko którego, bo trochę ich było.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA