Yamaha Star Eluder i Venture 2018

Nowi zawodnicy w klasie baggerów i luksusowych turystyków. Ogromny silnik V2, bogate wyposażenie i ciekawy design. Sprawdź co oferuje Yamaha na 2018 rok.

Yamaha mocno wzięła do siebie silną konkurencje w segmencie luksusowych turystyków i baggerów. BMW ma swoje K1600, a Honda zapowiedziała nową odsłonę Goldasa. Jest się czego bać. Czym zaskakuje Yamaha?

Szczegóły na temat Star Venture poznaliśmy już kilka miesięcy temu. To ciężki turystyk z bogatym wyposażeniem. Jest uzbrojony w potężną jednostkę napędową V2 o pojemności 1854 cm3. Ogromny silnikiem i okrągłe przednie lampy nawiązują do klasyki. Mimo to jest napchany elektroniką. LED-owe oświetlenie, podgrzewane fotele, CB radio, dwa głośniki audio, dotykowy wyświetlacz, tempomat i ABS.


Model Star Eluder powstał na bazie Star Venture. To jego okrojona wersja. Zalicza się do klasy baggerów i jest godnym konkurentem dla K1600B i Goldasa F6B. Różni się uboższym wyposażeniem, węższą kanapą i ma mniejsze zacięcie do podróży. Dzięki skromniejszej przedniej szybie i braku kufra centralnego linia Eludera jest o wiele bardziej atrakcyjna.

Zobacz film promujący Yamahę Eluder:

Modele zostały stworzone z przeznaczeniem na rynek amerykański. Prawdopodobnie trafią również do Europy. Najtańszy Venture kosztuje 25 000$, a Eluder o 2500$ mniej. 

 

REKLAMA