[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Yamaha Super Tenere

Na tokijskim Motor Show Yamaha zaprezentowała projekt koncepcyjny nowej Super Tenere. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby motocykl nie był skonstruowany z materiału.

Projekt prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. Nietypowa karoseria ze szmatek, koła zębate, wałki i bebechy silnika zamiast całej jednostki napędowej, szprychowe koła oraz wszystkie elementy stalowe połyskujące chromem. Mimo takich smaczków cała konstrukcja pozwala wyobrazić sobie jak wyglądałby motocykl w finalnym stadium. Z technicznego punktu widzenia, motocykl ma być napędzane przez rzędowego twina o pojemności 1200 cm3. Czopy wału korbowego będą przesunięte o 270o tak aby silnik pracował ja widlak. Dostępny ma być również ABS z 3-stopniową regulacją UBS (Unified Brake System - zintegrowane hamulce), oraz kontrola trakcji. Kiedy Japończycy pokażą motocykl w całości? Tego na razie nie wiadomo.

Zobacz również:
Kontrola trakcji, ABS na winkle, asystent ruszania na wzniesieniu czy system monitorowania ciśnienia w oponach – w takie gadżety konserwatywny Harley uzbraja swoje nowe maszyny turystyczne.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij