[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Yamaha Tenere 700 World Raid - test na 4 kontynentach [FILM]

Podczas gdy my czekamy na oficjalną premierę Tenere 700, Yamaha testuje jej prototypową wersję w podróży po 4 kontynentach. Zobacz film z testów w Australii i Maroko. 

Prototypowa Yamaha Ténéré 700 WR podczas zeszłorocznych, mediolańskich targów EICMA zrobiła wokół siebie ogromne zamieszanie. Zanim jednak motocykl trafi do salonów, Yamaha postanowiła wysłać go w podróż po 4 kontynentach: Ameryce Południowej, Australii, Afryce i Europie. Projekt ten otrzymał nazwę World Raid i podzielony został na 4 etapy. To aż 4450 km w trudnym terenie, a wszystko po to by sprawdzić T7 w ekstremalnych warunkach zanim trafi do sprzedaży.

I etap

World Raid rozpoczął zawodnik startujący w rajdzie Dakar - Rodney Fagotter.
Kontynent
: Australia
Dystans: 1200 km
Trasa: Hervey Bay - Dubbo

REKLAMA

II etap

Kontynent: Afryka
Dystans: 600 km
Trasa: Merzuoga - Merzuoga
Zawodnik: Stephane Peterhansel - 13-krotny zwycięzca Dakaru (6-krotny w klasie motocykli)

 

... ale to nie wszystko. Już wkrótce Tenere weźmie udział w kolejnych etapach, które sprawdzą jej możliwości:

III etap

IV etap

Kontynent: Ameryka Południowa
Dystans: 800 km
Trasa: Odcinek argentyńskiej części rajdu Dakar
Zawodnik: Adrien Van Beveren - zawodnik biorący udział w Dakarze

Kontynent: Europa
Dystans: 1850 km
Zawodnicy: Nick Sanders (podróżnik, który okrążył świat motocyklem w 27 dni), Alessandro Botturi, David Fretigne, Herbert Schwartz, Cristòbal Guerrero

ZOBACZ TEŻ: Wyczekane smakuje najlepiej: TOP 5 prototypów

Oficjalna premiera Tenerki odbędzie się podczas najbliższych targów EICMA w Mediolanie (6-11 listopada 2018 roku). Ciekawe jak Tenere 700 wypadnie w starciu z Hondą Africa Twin Adventure Sport, Triumphem XCa, BMW F 850 GS i KTM-em 790 Adventure R. Szykuje się zatem niezły test porównawczy! Już nie możemy się doczekać!

Tenere 700 WR napędza dwucylindrowy silnik CP2 o pojemności 689 cm3, dysponujący mocą 75 KM znany z Yamahy MT-07. Wąska kanapa, przedni zawias USD, poczwórny soczewkowy reflektor, ogromna aluminiowa płyta ochronna pod silnikiem, carbonowe owiewki, aluminiowy bak i wydech Acrapovica sprawiają, że T7 wygląda niczym wyczynówka. Mamy wielką nadzieję, że wersja sprzedażowa będzie równie wypasiona co prototyp. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Vilner z reguły przerabia samochody. Tym razem jednak wziął się za motocykl i to nie byle jaki. Oto co powstało z Ducati Monstera EVO.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA