Yamaha Tenere 700. Znamy datę premiery

Tenere 700 to jedna z najbardziej i najdłużej wyczekiwanych premier. Yamaha opublikowała film w którym zdradza oficjalną datę premiery T7.

Yamaha zwleka już dobre kilka lat z premierą tego modelu argumentując to pracą nad jej dalszym rozwojem... producent postanowił wysłać prototypową Tenerkę w podróż po 4 kontynentach: Ameryce Południowej, Australii, Afryce i Europie. Projekt ten otrzymał nazwę World Raid, trwał rok i podzielony został na 4 etapy. Wszystko po to by przetestować motocykl zanim trafi do sprzedaży. Podczas projektu maszyną jeździli światowej sławy motocykliści tacy jak: Rodney Fagotter, Adrien Van Beveren, Stephane Peterhansel czy Nick Sanders.

Zobacz też: Premiera: Ducati Multistrada 1260 Enduro

Kiedy odbędzie się premiera Yamahy Tenere 700?

Kilka dni temu Yamaha opublikowała film z europejskiego, czwartego etapu World Raid. Na końcu filmu ujawnia datę - 5 listopada (18:00). Yamaha poza datą nie zdradza więcej szczegółów, ale to właśnie wtedy odbywają się dni prasowe na targach EICMA. Nietrudno wyciągnąć wniosek - to data oficjalnej premiery Yamahy Tenere 700.

Zobacz filmhttps://www.youtube.com/watch?v=Dezt7D_jjfc

Prototyp napędza silnik CP2, czyli jednostka napędowa znana z MT-07 (689 cm3,75 KM przy 9000 obr/min.). Tenerka wyglądem przypomina Dakarówkę. Wąska kanapa, przednie zawieszenie upside-down, soczewkowy reflektor, płyta aluminiowa pod silnikiem, aluminiowy bak i carbonowe owiewki nadają maszynie charakteru. Czy wersja sprzedażowa będzie równie wypasiona co prototyp? Dowiemy się tego już za kilka dni. 

Zobacz też: Wiecznie żywy duch Afryki

Tenere 700 pojawi się w salonach w 2019 roku. Jeśli Yamaha nie wystraszy klientów ceną to nowe T7 może okazać się hitem

REKLAMA

REKLAMA

Yamaha T7 Tenere 700 2019Yamaha Motor

Yamaha T7 Tenere 700 2019Yamaha Motor

zobacz galerię

Zobacz również:
Rocznicowa Honda CBR1000RR Fireblade nie będzie nowym motocyklem, nie należy spodziewać się także spektakularnych zmian. Producent pójdzie raczej w stronę nostalgicznych malowań, być może detali.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA