Yamaha Ténéré Spirit Experience

Szykuje się gruba impreza dla wszystkich właścicieli Yamahy Ténéré!

Yamaha Tenere 700 2023 Yamaha

Mijają cztery lata od momentu, gdy na rynek z impetem wjechała Yamaha Ténéré 700. Przez ten czas motocykl zrobił kawał dobrej roboty dla firmy, sprzedając się jak ciepłe bułki. I co najważniejsze, ten motocykl obronił się przed konkurencją mimo, że nie był ani najmocniejszy ani najładniejszy ani też naszpikowany elektroniką do granic wytrzymałości. Yamaha Ténéré 700 to po prostu kawał dobrej maszyny turystycznej. Przez te cztery lata motocykl doczekał się kilku wersji różniących się od siebie poziomem wyposażenia. 

Do dzisiaj w samej tylko Europie sprzedało się ponad 40 tysięcy tych maszyn. Yamaha chwali się, że Ténéré 700 jest najbardziej uniwersalnym motocyklem, jaki kiedykolwiek opuścił bramy fabryki.

Yamaha Ténéré 700 została zaprojektowana z myślą o motocyklistach szukających lekkiej maszyny turystycznej, która zabierze ich w podróż dokoła świata. Udowodniła ona swoje niesamowite osiągi w rajdach kiedy to jadący tym motocyklem Alessandro Botturi zawodnik Ténéré World Raid Team, wygrał rajd Tunisia Desert Challenge 2022. W tym samym roku Pol Tarrès, zapisał się w historii off-roadu, pokonując swoją Yamahą Ténéré 700 najwięcej odcinków specjalnych spośród wszystkich 2-cylindrowych maszyn startujących w Erzberg Rodeo.

Yamaha Ténéré 700 jest pomostem łączącym różne światy: podróżników, rajdowców i miłośników enduro i jest bez wątpienia najznakomitszym w historii modelem klasy Adventure w stajni Yamahy.

Teraz Yamaha ma na horyzoncie nowy cel, przybliżając klientom prawdziwe znaczenie słowa Ténéré i rajdów terenowych. Firma Yamaha we współpracy z Riders for Health zorganizowała zupełnie nowy i niezwykły event - Ténéré Spirit Experience, który otwiera nowe możliwości przed właścicielami modelu Ténéré.

 

Yamaha Ténéré Spirit Experience 2023 rok

W 2023 roku startuje nowa impreza Yamaha Ténéré Spirit Experience, podczas której użytkownicy Yamahy Ténéré będą mogli wziąć udział w niektórych najsłynniejszych rajdach terenowych na całym świecie wraz z oficjalnym zespołem Yamaha World Raid Team.

20 klientów Yamahy wraz ze swoimi maszynami wybierze się na wybrany przez siebie rajd, gdzie będą mieli oni okazję mieszkać w obozie wraz z zespołem oraz przejechać się zarówno oficjalną trasą rajdu jak i drogami alternatywnymi. Dla wielu będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które na zawsze pozostanie w ich pamięci, a innych może zainspirować do zawodowych startów w rajdach.

 

Programem Ténéré Spirit Experience kieruje były mistrz Enduro i kierownik zespołu wyścigowego Dakar Marc Bourgeois — za pośrednictwem swojej firmy MBSM.  Program jest otwarty dla właścicieli motocykli Yamaha Ténéré, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę wśród dzikiej natury i poczuć rajdowe emocje.

 

Yamaha Ténéré Spirit Experience pełna obsługa od startu do mety

Udział w Yamaha Ténéré Spirit Experience pozwoli Ci bez trudu przetransportować motocykl samolotem, statkiem lub drogą lądową i zabezpieczyć każdy aspekt udziału klienta w wybranej imprezie Rally Raid. Przed imprezą każdy będzie mógł odwiedzić Ośrodek Ténéré by skorzystać z dodatkowych lekcji techniki jazdy i nawigacji. Firma MBSM zapewnia całą dodatkową obsługę — w tym codzienne spotkania informacyjne przed imprezą, logistykę, pomoc techniczną, konfigurację trackera GPS, śniadania i kolacje oraz biwaki.

 

Dla standardowych modeli Ténéré

Podczas imprez Yamaha Ténéré Spirit Experience klienci dosiadać będą własnych motocykli, nie  martwiąc się przy tym o wprowadzanie zbyt wielu modyfikacji. Przed wyruszeniem na trasę mechanicy MBSM wyposażą każdy biorący udział w imprezie motocykl Yamaha Ténéré w specjalne koła i opony oraz sprzęt nawigacyjny — a w przypadku niektórych tras także w dodatkowy zbiornik paliwa.

Program 2023 Ténéré Spirit Experience obejmuje cztery najsłynniejsze rajdy trenowe — cykl rozpoczyna kwietniowy Morocco Desert Challenge, następnie Hellas Rally w maju, po letniej przerwie cykl wraca na organizowany przez TSE i TWRT Rajd Transanatolia, a kończy się w październiku imprezą Tunisia Desert Challenge.

Kierowcy biorący udział w programie Ténéré Spirit Experience będą obozowali razem z zawodnikami Ténéré World Raid Team — Alessandro Botturi i Polem Tarrèsem — startującymi w wybranych imprezach, a w wyścigach będą startowali także inni topowi zawodnicy.

Formularz zgłoszeniowy i jeszcze więcej precyzyjnych informacji znajdziesz pod tym adresem  tenere-spirit-experience.com

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA