Yamaha Tenere World Raid wystartuje na Africa Eco Race! Za kierownicą Tarres i Botturi

Yamaha weźmie w tym sezonie udział w dwóch rajdach terenowych. Motocyklem, który zostanie wystawiony w rywalizacji będzie Tenere 700 World Raid.

yamaha world raid Yamaha

Yamaha ogłosiła, że zamierza w tym roku wziąć udział w dwóch dużych rajdach terenowych – Africa Eco Race oraz Desert Challenge, który ma być przygotowaniem do tego pierwszego. W obu imprezach wykorzystane zostaną motocykle Tenere 700 World Raid. Zespołem, który zajmie się przygotowaniem motocykli do rajdu, kierować będzie Manuel Lucchese - doświadczony zawodnik rajdowy.

Motocykle, które wezmą udział w rajdzie, zostaną odpowiednio zmodyfikowane. Na pierwszy ogień pójdzie zawieszenie, które na potrzeby rajdów zostanie wymienione na produkt Kayaby. Rajdowe Tenerki otrzymają także większe zbiorniki paliwa, a części kluczowe dla wytrzymałości zostaną wymienione na elementy Genuine Yamaha Technology Racing (GYTR).

Rolę zawodników, którzy wystartują w rajdach wezmą na siebie Alessandro Botturi i Pol Tarres – wielkie nazwiska enduro i trialu. Botturi zwyciężył w dwóch ostatnich edycjach Africa Eco Race.

Zdaniem Yamahy udział modelu Tenere 700 World Raid w dwóch ważnych imprezach pod okiem wybitnych kierowców pozwoli wykorzystać zdobyte doświadczenia dla dobra cywilnych nabywców. Dzięki temu przyszłe Tenerki będą jeszcze lepiej dostosowane do wymagań najbardziej wymagających użytkowników.

Program udziału w rajdzie Africa Race prowadzony będzie równolegle z inicjatywą Riders for Health, która ma pomóc w zapewnieniu wsparcia medycznego społecznościom wiejskim w Afryce, które bardzo często korzystają z motocykli jako głównego środka transportu. Africa Eco Race odbędzie się jeszcze w tym roku, w dniach 15-30 października.

Przeczytaj także: Yamaha Tenere 700 World Raid.

Zobacz również:
REKLAMA