Yamaha Tracer 300 rusza do boju. Producent zastrzegł znak handlowy

Yamaha zastrzegła w Indiach nazwę Tracer 300. Choć jeszcze kilka miesięcy temu spodziewaliśmy się najmniejszej Tenery, producent postanowił że małolitrażowy motocykl adventure trafi do gamy Tracerów.

Yamaha FZ-X koncept Render: Yogi Sejwal Design

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że ćwierćlitrowe motocykle adventure zagospodarują niszę jednośladów dla młodych, początkujących fanów przygody. Stało się tak tylko częściowo – głównie dlatego, że najfajniejsze motocykle z tej półki musiały ulec przed rozpędzoną machiną ekologiczną o nazwie Euro 5.

I tak z wyścigu o młodego motocyklistę odpadły Suzuki V-Strom 250 i Kawasaki Versys-X 300. Na placu boju zostały Benelli TRK 251, Honda CRF 300 Rally i BMW G 310 GS. Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, by podobny motocykl pokazała Yamaha – Tracer 300 mógłby zostać zbudowany na bazie nakeda MT-03, podobnie jak Tracer 700 powstał na bazie MT-07, a Tracer 900 na bazie MT-09. 

Ostrożnie szacując Yamaha Tracer 300, z ceną nieprzekraczającą 30 tys. zł miałaby szansę podjąć walkę rynkową z konkurencją. Dla porównania – Honda CRF 300 Rally kosztuje 29 700 zł, zaś za BMW G 310 GS trzeba zapłacić 26 500 zł. Głównymi nabywcami takich motocykli są osoby posiadające kategorię A2, lub te, poszukujące lekkiego motocykla, zdolnego pokonać szutrowe drogi.

Silnikowo motocykl wypadłby bardzo dobrze – MT-03 dysponuje mocą 42 KM, co daje mu zdecydowaną przewagę nad Hondą (27 KM) i BMW (34 KM). Jak na razie to wszystko tylko szacunki – nie wiadomo niestety czy Yamaha zdecyduje się zaprezentować ten motocykl w Europie. Wiadomo, że producent zastrzegł w Indiach nazwę Tracer 300.

Przeczytaj także: Yamaha zastrzega nazwę FZ-X

Zobacz również:
REKLAMA