[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.0

Yamaha XSR 700 XTribute - hołd złożony legendzie.

Yamaha XT 500 pojawiła się przed czterdziestu laty i prędko podbiła serca motocyklistów swą uniwersalnością. By uczcić tamtą maszynę ludzie z Yamahy zaprezentowali stylowego scramblera - model XSR 700 XTribute.

Cztery dekady temu Yamaha wprowadziła na rynek napędzany 4-suwowym, chłodzonym powietrzem singlem model XT500. Motocykl szybko zyskał sławę i stał się jedną z popularniejszych maszyn w Europie. Kluczem do sukcesu była jego niesamowita wszechstronność, spora jak na owe czasy moc i miły dla oka choć prosty design. Do tych cech nawiązuje zaprezentowany właśnie nowy scrambler XSR700 XTribute, czyli stylowa wariacja Yamahy XSR 700 mocno inspirowana wyglądem legendy.

 

REKLAMA

 

Nowy XSR700 XTribute ma więc czarną ramę i silnik, srebrny zbiornik paliwa, białe błotniki i złote koła, a do oryginalnego wykończenia XT nawiązują nawet pomarańczowe klosze migaczy. Ten wzór malowania nazwano „rocznik 1981", a jednym z jgo elementów jest charakterystyczną jest logo modelu XSR700 inspirowane modelem XT500.

Kolejnym elementem nawiązującym do przeszłości jest szeroka, pozwalająca na zajęcie wyprostowanej pozycji kierownica w stylu enduro oraz solidne podnóżki w off-roadowym stylu.

W celu podkreślenia agresywnego charakteru, nowy miejski scrambler dostał lekkie, 10-ramienne, 17 calowe obręcze, na które nawleczono kostkowane opony Pirelli MT60RS. Obrazu dopełnia płaska kanapa i nawiązujące do pierwowzory gumowe harmonijki na lagach widelca.

Klasyczny styl nie ujmuje jednak nowoczesności XSR700 XTribute. Mocny, trwały i oszczędny silnik oraz zwinne podwozie zapewniają świetną zabawę i masę wrażeń podczas jazdy. Z kolei elementy takie jak małe tylne światło LED czy kokpit LCD tworzą wspaniały kontrast z kolorystyką i wykończeniem w stylu retro.

Napędzana rzędowym dwucylindrowcem maszyna waży zaledwie 186 kg i może być wyposażona w opcjonalny układ wydechowy 2-w-1 Akrapoviča.

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Honda szybko zareagowała na nowości od konkurencji. Już po kilku dniach od targów w Kolonii zapowiedziała nowy motocykl.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij