Yamaha YZR-M1 MotoGP 2017 - nowy motocykl i nowy zespół

Yamaha zaprezentowała swój zespół i nowy motocykl MotoGP, choć nowy to spore nadużycie. Zmieniło się naprawdę niewiele.

Yamaha YZR-M1 MotoGP 2017 Yamaha
Yamaha YZR-M1 MotoGP 2017

Chyba ważniejsze jest powitanie nowego zawodnika, który wskoczył na miejsce Jorge Lorenzo - Mavericka Vinalesa. Choć odejście Jorge na początku było sporym szokiem dla zespołu, zatrudnienie takiego prospekta jak Vinales to strzał w dziesiątkę. Mack ma już pierwszą wygraną dla Suzuki na swoim koncie, a sezon zakończył na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej MotoGP.

Z tej sytuacji najmniej cieszy się chyba Valentino Rossi, który liczył na to że po odejściu Jorge do Ducati będzie miał odrobinę oddechu i łatwiejszą drogę do tytułu. Tymczasem już w pierwszych testach w Walencji po zakończeniu sezonu Vinales pokazał, że jest piekielnie szybki. To prawdziwy zgryz dla Vale bo okazało się, że Lorenzo równie szybko dogadał się ze swoim Ducati więc ponownie Doktor będzie musiał stoczyć walkę o tytuł nie tylko z Marquezem, ale też Maverickiem i Jorge. Zapowiada się arcyciekawy sezon.

Jeśli chodzi o motocykle nowa grafika nie różni się wiele od poprzedniej. Większe jest logo głównego sponsora - giganta telekomunikacyjnego Movistar, a odcień niebieskiego jest teraz nieco ciemniejszy. Oczywiście w owiewkach próżno szukać skrzydełek, które od tego sezonu znikają z motocykli MotoGP. To wszystko poza oczywistymi zmianami w silniku i elektronice, o których nie dowiemy się wiele (najtajniejsze tajemnice). Powyżej znajdziecie dużą galerię zdjęć a poniże kilka ciekawych filmów z prezentacji Yamahy YZR-M1, Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa.

 

Zobacz również:
REKLAMA