Yamaha na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Yamaha ponownie wspiera Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. W XI edycji tej imprezy zapewni wsparcie także uczestnikom debiutującej kategorii Młody Mechanik Motocyklowy. 

Mistrzostwa młodych mechaników Yamaha

Yamaha Motor ma duże doświadczenie nie tylko w obszarze technologii motocyklowych, ale także w dziedzinie edukacji.

Wszyscy pracownicy dealerów Yamahy, od kierownika salonu po techników, przechodzą szkolenia z wykorzystaniem najnowszych metodologii edukacyjnych i najnowocześniejszych technologii. Chcemy wykorzystać doświadczenia naszej Yamaha Motor Academy podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Jako producent m.in. motocykli, skuterów czy skuterów śnieżnych, chętnie podzielimy się z młodymi ludźmi wiedzą o nowinkach technicznych i tajnikami obsługi jednośladów. Z pewnością będą to szczegółowe wiadomości, których nie zdobędą w szkołach – mówi Piotr Piszcz z Yamaha Motor.

W ramach kategorii Młody Mechanik Motocyklowy uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać swój udział w dwuosobowych zespołach. Materiały edukacyjne, które pomogą im zgłębić tajniki mechaniki i serwisowania motocykli będą dostępne w Akademii Młodego Mechanika.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić kategorię Młody Mechanik Motocyklowy na XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, bo w naszej ocenie to niedoceniania, a niezwykle potrzebna specjalizacja. Cieszymy się, że Yamaha, firma z tak bogatym doświadczeniem w produkcji motocykli, będzie miała swój wkład w edukację przyszłych mechaników zainteresowanych wyborem tej ścieżki zawodowej – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Yamaha Motor Company działa od 1955 roku, a od 1968 roku jej regionalna, europejska centrala Yamaha Motor Europe N.V. (YME). Zadaniem YME jest koordynacja sprzedaży i marketingu na rynkach europejskich produktów marki Yamaha Motor, których oferta obejmuje motocykle i skutery, silniki zaburtowe do jednostek pływających, skutery wodne WaveRunner, pojazdy ATV (All Terrain Vehicles), wózki golfowe, skutery śnieżne oraz produkty profesjonalne, takie jak odśnieżarki czy agregaty.

Yamaha Motor Europe N.V. - Oddział w Polsce to oficjalny dystrybutor motocykli i skuterów, pojazdów ATV i Side-by-Side, skuterów śnieżnych, power products oraz sprzętu marine marki Yamaha na polskim rynku. Obecny nad Wisłą od 1996 roku rozwinął największą i najbardziej profesjonalną sieć dealerską. Firma kładzie duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji i profesjonalizm pracowników autoryzowanych salonów sprzedaży i serwisów w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klientów.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r. Szczegóły są dostępne na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/strona-glowna/.

Przeczytaj także: Yamaha wspiera szkolenie młodych mechaników.

Zobacz również:
REKLAMA