Yamaha wraca do WSBK!

Yamaha Motor Europe oficjalnie wraca do mistrzostw świata superbike'ów w 2016 roku. Ekipa nie ukrywa, że liczy na dobry wynik.

Yamaha
Yamaha wraca do WSBK w 2016 roku!

Partnerami teamu Yamahy będą Crescent Racing oraz PATA. Z kolei w barwach ścigać się będą mistrz świata z 2014 roku - Sylvain Guintoli oraz zwycięzca brytyjskiej serii SBK z 2013 roku - Alex Lowes.

Guintoli wywalczył tytuł dla Aprilii. Od niemal 15 lat ściga się na motocyklach. Miał nawet epizod w MotoGP. Do tej pory 45 razy stał na podium, zwyciężył w 10 wyścigach, a jego największym osiągnięciem jest mistrzowski tytuł w SBK z 2014 roku. Z kolei młodszy Alex Lowes przez ostatnie dwa lata ścigał się w teamie Voltcom Crescent Suzuki, więc szybko się odnajdzie w realiach przyszłego sezonu.

Yamaha wraca do rozgrywek WSBK po czteroletniej przerwie. Nie każdy pamięta, że Ben Spies w stylu tornado wywalczył dla Yamahy mistrzowski tytuł w superbike'ach w 2009 roku. Teraz ekipa będzie mieć do dyspozycji sportowe wersje najnowszej R-jedynki, a Japończycy odgrażają się, że dzięki niej to oni będą rozdawać karty w przyszłym sezonie. Wygląda na to, że będzie się działo!

Zobacz również:
REKLAMA