[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Yamaha wspiera szkolenie mechaników

We wtorkowy ranek 27 listopada, w warszawskiej samochodówce przy ul. Jana Pawła II odbyło się uroczyste otwarcie działającej pod patronatem Yamahy klasy szkolącej motocyklowych mechaników.

We wtorkowy ranek 27 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie sali dydaktycznej przeznaczonej do kształcenia uczniów z klasy o profilu mechanika motocyklowego.

REKLAMA

  

Jako że klasie tej patronuje Yamaha Motor Polska, sala przygotowana została zgodnie z obowiązującymi w autoryzowanych serwisach Yamahy standardami. Została także wyposażona w stosowne narzędzia i tablice narzędziowe oraz motocykle oraz silniki japońskiego producenta. Podszac nauki adepci motocyklowej mechaniki korzystać będą z przekazanych przez importera motocykli: nakedów MT-07 i MT-09, turystycznego FJR1300 oraz dwóch skuterów XMAX 300 i TMAX, a także z najnowszego trójkołowca Niken. Tu warto wspomnieć, że warszawska szkoła  jest pierwszą w Europie placówką, która otrzymała ten model do celów dydaktycznych. W specjalistycznej klasie kształcić się będzie 30 uczniów.

  

Warszawska samochodówka jest czwartą w kraju szkołą objętą patronatem Yamaha Motor. Pozostałe to Technikum nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Gen Józefa Bema w Pszczynie oraz Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. We placówkach tych kształci się dziś łącznie blisko 150 przyszłych mechaników motocyklowych.

 zobacz galerię

Zobacz również:
Już w najbliższa sobotę w ramach zorganizowanego w Warszawie II Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, o bezpieczeństwie motocyklistów na publicznych drogach rozmawiać będą: przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Infrastruktury, Automobilklubu Polski, Policji, Słóżb ratowniczych oraz środowisk motocyklowych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij