Z cyklu motocyklowe absurdy: Honduras

Wiemy że Honduras to kraj tak odległy dla nas, że nie powinniśmy się nim w ogóle interesować. Jednak w tym środkowo-amerykańskim kraju dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. W odpowiedzi na morderstwa popełniane z tylnego siedzenia motocykla rząd Hondurasu na najbliższe 6 miesięcy zakazuje jazdy motocyklem we dwójkę. Absurd?

Wydaje się, że taki stan rzeczy to totalna paranoja i kosmos. Jednak rząd Hondurasu ma podstawy by wprowadzać takie restrykcje. Jest to odpowiedź na ogromną liczbę morderstw w tym kraju. Rocznie ginie tam aż 82 osoby na 100 000 mieszkańców co przy liczbie blisko 7,5 miliona mieszkańców daje około 6000 osób rocznie! Ostatnio bardzo modnym sposobem na uśmiercanie swoich wrogów jest strzelanie do nich z pozycji plecaczka. Tak zginął minister bezpieczeństwa Hondurasu Alfredo Landaverde i dziennikarz radiowy Luz Marina Paz Vilalobos.

"Stając przed obecną sytuacją, wierzymy że odpowiednią odpowiedzią na te zabójstwa jest pozwolenie tylko jednej osobie na poruszanie się jednym motocyklem." - powiedział obecny minister bezpieczeństwa Pompeyo Bonilla.

I od razu wiemy skąd Tarantino wziął inspirację do filmu Machete. Po prostu spędził trochę czasu na Honduraskich ulicach.


Zobacz również:
REKLAMA