ZIPP Racing w Lublinie

Słynące z trolejbusów miasto Lublin, 16 maja było gospodarzem drugiej rundy wyścigów ZIPP Racing oraz wyścigów skuterów o Puchar PZM. Jednak w przeciwieństwie do lubelskich środków transportu miejskiego, skutery ZIPP nie potrzebowały sieci energii elektrycznej do poruszania się po torze.

Po raz pierwszy w historii zawodów na torze pojawiło się ZICO Simpli, od razu wzbudzając zazdrość wśród innych startujących. Jednak jak się okazało, Rooster i Azer, sztandarowe pojazdy wyścigowe ZIPP, potrafiły stoczyć piękną i wyrównaną walkę. Tym bardziej, iż kierowca Simpli, debiutant pochodzący z Lublina: Damian Kwiecień, zwierzył się przed zawodami, iż dopiero po raz drugi w życiu zasiadł za kierownicą skutera. Pomimo braku doświadczenia i przeciwności losu udało mu się dojechać do mety, co można uznać za sukces. Damian Kwiecień zapowiada już kolejne starty.

W tej rundzie Pucharu ZIPP Racing walka o zwycięstwo stoczyła się pomiędzy czterema zawodnikami. Najlepszy okazał się startujący po raz pierwszy w tym sezonie Piotr Kłak, zaraz za nim uplasował się pretendent do tytułu mistrza Adam Podgórski, trzeci był regularnie startujący Adam Sekuła, a czwarty zdobywający pierwsze doświadczenia Damian Kwiecień.

W klasie ZIPP Open walka była równie zacięta. Jednak tutaj najlepszy okazał się Adam Podgórski, który tym razem z łatwością pokonał Piotra Kłaka w walce o pierwsze miejsce.
Podsumowując, Zawody ZIPP Racing cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To wspaniała zabawa dla młodzieży, która jest jednocześnie pierwszym krokiem zawodowego i profesjonalnego kierowcy. Doświadczenie zdobyte na torze przekłada się na rozsądną jazdę również po publicznych drogach.


Aby wziąć udział w wyścigach Zipp Racing nie jest wymagane uczestnictwo w całym cyklu. Każda runda zapewnia unikatowe doznania i świetną zabawę w gronie miłośników skuterów. Wystarczy posiadać Skuter ZIPP i przybyć na tor w dniu zawodów. Następna runda 21 czerwca w Szczecinie. Od tego sezonu pojazdy startujące w Pucharze ZIPP mogą być modyfikowane częściami marki ZIPP PARTS.
Wyniki:

ZIPP RACING

1.    Piotr Kłak
2.    Adam Podgórski
3.    Adam Sekuła
4.    Damian Kwiecień

ZIPP OPEN

REKLAMA

REKLAMA

1.    Adam Podgórski
2.    Piotr Kłak
3.    Adam Sekuła
4.    Damian Kwiecień
5.    Emil Podgórski


www.zipp.pl


zobacz galerię

Zobacz również:
Maverick Vinales został zawieszony i wycofany ze startu w Grand Prix Austrii. Powodem nieautoryzowane zmiany w motocyklu. Yamaha się wkurzyła.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA