ZIPP Racing w Lublinie

Słynące z trolejbusów miasto Lublin, 16 maja było gospodarzem drugiej rundy wyścigów ZIPP Racing oraz wyścigów skuterów o Puchar PZM. Jednak w przeciwieństwie do lubelskich środków transportu miejskiego, skutery ZIPP nie potrzebowały sieci energii elektrycznej do poruszania się po torze.

Po raz pierwszy w historii zawodów na torze pojawiło się ZICO Simpli, od razu wzbudzając zazdrość wśród innych startujących. Jednak jak się okazało, Rooster i Azer, sztandarowe pojazdy wyścigowe ZIPP, potrafiły stoczyć piękną i wyrównaną walkę. Tym bardziej, iż kierowca Simpli, debiutant pochodzący z Lublina: Damian Kwiecień, zwierzył się przed zawodami, iż dopiero po raz drugi w życiu zasiadł za kierownicą skutera. Pomimo braku doświadczenia i przeciwności losu udało mu się dojechać do mety, co można uznać za sukces. Damian Kwiecień zapowiada już kolejne starty.

W tej rundzie Pucharu ZIPP Racing walka o zwycięstwo stoczyła się pomiędzy czterema zawodnikami. Najlepszy okazał się startujący po raz pierwszy w tym sezonie Piotr Kłak, zaraz za nim uplasował się pretendent do tytułu mistrza Adam Podgórski, trzeci był regularnie startujący Adam Sekuła, a czwarty zdobywający pierwsze doświadczenia Damian Kwiecień.

W klasie ZIPP Open walka była równie zacięta. Jednak tutaj najlepszy okazał się Adam Podgórski, który tym razem z łatwością pokonał Piotra Kłaka w walce o pierwsze miejsce.
Podsumowując, Zawody ZIPP Racing cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To wspaniała zabawa dla młodzieży, która jest jednocześnie pierwszym krokiem zawodowego i profesjonalnego kierowcy. Doświadczenie zdobyte na torze przekłada się na rozsądną jazdę również po publicznych drogach.


Aby wziąć udział w wyścigach Zipp Racing nie jest wymagane uczestnictwo w całym cyklu. Każda runda zapewnia unikatowe doznania i świetną zabawę w gronie miłośników skuterów. Wystarczy posiadać Skuter ZIPP i przybyć na tor w dniu zawodów. Następna runda 21 czerwca w Szczecinie. Od tego sezonu pojazdy startujące w Pucharze ZIPP mogą być modyfikowane częściami marki ZIPP PARTS.
Wyniki:

ZIPP RACING

1.    Piotr Kłak
2.    Adam Podgórski
3.    Adam Sekuła
4.    Damian Kwiecień

ZIPP OPEN

REKLAMA