ZONTES 125M maksiskuter na samochodowe prawo jazdy

Do oferty maksiskuterów marki Zontes dołączył właśnie nowy model ZONTES 125M, będący dobrym wyborem dla osób szukających jednośladu do codziennej jazdy po mieście.

Zomtes 125 M Zontes

Zontes 125M jest mniejszą pod względem pojemności silnika odmianą modelu 310M – znanego już na rynku ze swojej nowoczesnej konstrukcji i specyficznego designu, który przykuwa spojrzenia przechodniów.


Podobnie jak w przypadku 310, silnik tej „125” to bardzo nowoczesna konstrukcja stworzona w oparciu o opatentowane przez Zontesa rozwiązania. Chłodzony cieczą jednocylindrowy silnik posiada czterozaworową głowicę i jest lekką i bardzo kompaktową konstrukcją. Moc maksymalna wynosi 14,8 KM, a moment obrotowy to 12,8 Nm. Takie gwarantują więcej niż przeciętną dynamikę podczas jady w mieście jak i poza nim. Nowoczesna konstrukcja silnika Zontesa 125M gwarantuje niewielkie bo wynoszące od 2 do 2,5L/100km zużycie paliwa. Przy zbiorniku mieszczącym 12 litrów, daje to naprawdę spore zasięgi między tankowaniami.

 

Zomtes 125 MZontes

 

Pod względem wyposażenia Zontes 125M w niczym nie ustępuje słynącemu z bogatego wyposażenia w swojej klasie modelu 310M. Nie zabrakło w nim kolorowego wyświetlacza TFT, elektrycznie regulowanej szyby oraz dostępu do wlewu paliwa czy schowka pod siedzeniem za pomocą przycisków.

 

Zomtes 125 MZontes

 

Oświetlenie to nowoczesna i wydajna technologia full-LED. W układzie hamulcowym zdecydowano się na dwukanałowy system ABS, co jest rzadko spotykane w klasie 125 cm3. Zontes 125M ma także port do ładowania urządzeń mobilnych z technologią quick charge, a także czujniki ciśnienia i temperatury powietrza w oponach z funkcją ostrzegania o przekroczeniu wartości granicznych.

 

Zomtes 125 MZontes

 

Jak przystało na nowoczesny i wszechstronny pojazd, pod siedzeniem, zmieści się kask integralny, a dodatkowe schowki pod kierownicą posłużą jako podręczne miejsca do przewożenia portfela czy telefonu.

Zawieszenie to widelec teleskopowy o skoku 100 mm i tylne amortyzatory posiadające możliwość regulacji napięcia wstępnego, o skoku 88,5 mm. W układzie hamulcowym pracują dwie wentylowane tarcze o średnicy 265 mm.

Ten maksisuter jest już dostępny w punktach dealerskich i kosztuje 16 999 zł.
Więcej informacji o pojazdach Zontes dostępnych jest na stronie polskiego dystrybutora www.zontespolska.pl

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA