[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

ZX-10R - problem rozwiązany

Bardzo oczekiwane i szumnie zapowiadane Kawasaki ZX-10R Ninia Anno Domini 2011 nie zaliczyło najlepszego startu. Problemy z silnikiem nowego Superbike'a zmusiły zielonych do wprowadzenia tak zwanego technicznego wstrzymania sprzedaży (technical hold). Inżynierzy znaleźli rozwiązanie problemu, sprzedaż ma ruszyć już pod koniec stycznia.

Teorie na temat problemów były różne. Teraz jednak wiadomo w czym rzecz. W skrócie chodziło o nieprawidłową pracę sprężyn zaworów ssących przy dużych obciążeniach, np. podczas ostrego pałowania na torze wyścigowym. Taki problem mógł prowadzić do znacznego pogorszenia się osiągów motocykla. W związku z tym we wszystkich Kawach będą wymienione wałki rozrządu, sprężyny i zaczepy sprężyn zaworowych, tak by wyeliminować potencjalne ryzyko. Motocykle trafią do salonów, a także właścicieli którzy już złożyli zamówienia na tych "zielonych rzeźników" najprawdopodobniej pod koniec stycznia 2011.

REKLAMA


Zobacz również:
Kupowanie motocykla używanego bez zastanowienia to kiepski pomysł. Podpowiadamy co sprawdzić, by nie kupić sterty złomu i nie wydać bezsensownie oszczędności.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij