REKLAMA

Zabił złodzieja, który ukradł mu motocykl. Pójdzie siedzieć na 10 lat

Na karę 10 lat więzienia został skazany mężczyzna, który w Newcastle, w Wielkiej Brytanii śmiertelnie potrącił złodzieja po tym, jak ten wcześniej ukradł mu motocykl.

Policja UK Unsplash

Do dramatycznych wydarzeń doszło 5 maja. Mihai Dinisoae zauważył, jak dwaj mężczyźni odjeżdżają jego motocyklem. Natychmiast wsiadł do samochodu i rzucił się za nimi w pogoń. Nagrania z tego pościgu zostały udostępnione przez policję hrabstwa Northumbria.

Po kilkunastu kilometrach Dinisoae uderzył w tył motocykla, powodując utratę panowania nad nim przez kierowcę. Doszło do wypadku, na skutek którego zarówno pasażer, jak i kierowca odnieśli poważne obrażenia. Dinisoae zostawił obu mężczyzn i odjechał. Wezwanym na miejsce służbom ratunkowym udało się ocalić życie kierowcy, pasażer zmarł.

Właściciela motocykla wkrótce potem aresztowano. W ubiegłym miesiącu sąd wydał wyrok w tej sprawie: mężczyzna został skazany na 10 lat pozbawienia wolności pod zarzutem zabójstwa.

Zobacz również:
Inteligentny Asystent Prędkości (ISA) będzie obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów już od 2022 roku. Dyskusja nad tym kontrowersyjnym rozwiązaniem nie obejmuje motocykli, choć, znając gorliwość unijnych urzędników, pojawienie się tego systemu w jednośladach może być kwestią czasu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA