Zabił złodzieja, który ukradł mu motocykl. Pójdzie siedzieć na 10 lat

Na karę 10 lat więzienia został skazany mężczyzna, który w Newcastle, w Wielkiej Brytanii śmiertelnie potrącił złodzieja po tym, jak ten wcześniej ukradł mu motocykl.

Policja UK Unsplash

Do dramatycznych wydarzeń doszło 5 maja. Mihai Dinisoae zauważył, jak dwaj mężczyźni odjeżdżają jego motocyklem. Natychmiast wsiadł do samochodu i rzucił się za nimi w pogoń. Nagrania z tego pościgu zostały udostępnione przez policję hrabstwa Northumbria.

Po kilkunastu kilometrach Dinisoae uderzył w tył motocykla, powodując utratę panowania nad nim przez kierowcę. Doszło do wypadku, na skutek którego zarówno pasażer, jak i kierowca odnieśli poważne obrażenia. Dinisoae zostawił obu mężczyzn i odjechał. Wezwanym na miejsce służbom ratunkowym udało się ocalić życie kierowcy, pasażer zmarł.

Właściciela motocykla wkrótce potem aresztowano. W ubiegłym miesiącu sąd wydał wyrok w tej sprawie: mężczyzna został skazany na 10 lat pozbawienia wolności pod zarzutem zabójstwa.

Zobacz również:
Były mistrz świata Formuły 1 został sławnym Youtuberem i ekspertem od motorsportu. W ostatnim odcinku jego podcastu zaprezentował swoje umiejętności na motocyklu elektrycznym, wywrócił się i… utknął pod samochodem…
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA