Zakręt Śmierci zamknięty. Możesz objechać go piękną trasą przez Izery!

Do końca lipca potrwa remont popularnego odcinka drogi łączącej Szklarską Porębę i Świeradów Zdrój. Jeśli wybierasz się w tamte strony, gorąco polecamy objazd drogą 290 przez Czechy.

Zakręt Śmierci Rafał Betnarski

Droga wojewódzka 358 łącząca Szklarską Porębę ze Świeradowem-Zdrój to popularny odcinek. W jego początkowej części, tuż za Szklarską znajduje się tzw. Zakręt Śmierci – niebezpieczny, zacieśniający się łuk, który pochłonął już wiele ludzkich istnień.

Remontowany będzie właśnie ten początkowy odcinek, między skrzyżowaniem ul. Armii Krajowej z ul. Górną a Zakrętem Śmierci. Droga będzie zamknięta całkowicie, możliwość wjazdu będą mieć tylko właściciele posesji leżących wzdłuż remontowanej części drogi. Jak tłumaczą przedstawiciele urzędu miasta, ze względu na zastosowaną technologię, nie ma możliwości pozostawienia częściowego przejazdu, np. w formie ruchu wahadłowego. Remont drogi ma zakończyć się 23 lipca.

Drogowcy wyznaczyli objazd przez Jelenią Górę, Pasiecznik i Mirsk. Oznacza to niemal 40 km więcej drogi do pokonania i nawet godzinę więcej jazdy. Można wprawdzie skrócić ten dystans wybierając drogę przez Piechowice, Chromiec i Proszową, ale jakość bocznych dróg pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli wybierasz się w tamte strony, stanowczo polecamy inną drogę – przez Harrachov, Kořenov, Bílý Potok i Nové Město pod Smrkem. To jedna z najpiękniejszych tras przez Izery, w dodatku niezbyt uczęszczana. Wprawdzie jest jeszcze dłuższa niż zalecany objazd, ale któżby chciał się spieszyć, kiedy Izery dookoła…

Zobacz również:
REKLAMA