Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Zapasy w błocie

Tym razem światowa czołówka motocrossu zawalczy o punkty mistrzostw świata w Bułgarii. Stanie się to już w najbliższy weekend 4 i 5 kwietnia w Sevlievo.

Po przedwcześnie zakończonej pierwszej rundzie motocrossowych mistrzostw świata (odbyły się tylko pierwsze biegi obu klas, a dwa pozostałe zostały odwołane z powodu rzęsistych opadów deszczu uniemozliwiajacych dokończenie zawodów) i zwycięstwach Tanela Leoka w klasie MX 1 i Gautiera Paulina w MX 2 światowa czołówka motocrossu przenosi się do Sevlievo w Bułgarii aby w pierwszy weekend kwietnia przeorać tamtejszy tor i zawalczyć o kolejne punkty w rankingu mistrzostw świata.


Tanel Leok  z teamu Yamaha Red Bull De Carli w Faenzy nie dał szans konkurentom z klasy MX 1. Źródło: www.motocrossmx1.com


Nieoczekiwane rozstrzygnięcie we Włoszech mocno namieszało w motocrossowym rankingu i faworytów do zwycięstwa w drugiej rundzie namnożyło się jak przysłowiowych grzybów po deszczu, który tak narozrabiał podczas pierwszej rundy w Faenzy. Pretensje do zwycięstwa zgłoszą na pewno zwycięzcy poprzedniej rundy. Oprócz nich do zwyciestwa typuje się ubiegłorocznego triumfatora w klasie MX 1  czyli Davida Philippaerts'a. Wysoką formę będą chcieli także potwierdzić Ken De Dycker i Clement Desalle w klasie MX 1, a w klasie MX 2 Jeremy Van Horebeek i Marvin Musquin czyli zdobywcy 2 i 3 miejsca w Faenzy. Rozpoczęcie testów już w najbliższą sobotę, a w niedzielę wyścigi właściwe. Zapowiadają się spore emocje.Gaultier Paulin zwyciężył w Faenzy w klasie MX 2. Źródło: www.motocrossmx1.com


Warunki panujące na torze w Faenzy były trudne nawet dla Motocrossowej czołówki świata.
Źródło: www.motocrossmx1.com

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij