Zapowiedź: WSBK Assen

Poza MotoGP w ten weekend startuje także WSBK. Gdzie oglądać?

Zapowiedź: WSBK Assen.

Już dzisiaj zaczynają się treningi na holenderskim torze Assen o długości 4,542 km. Będzie szybko i efektownie, bo to szybki obiekt z aż 17 zakrętami.

Póki co liderem w generalce jest Jonathan Rea (Kawasaki), który ma 26 punktów przewagi nad drugim Leonem Haslamem (Aprilia). Trzeci ze stratą 57 pkt. jest Chaz Davies (Ducati). Mimo, że liderem jest Rea, gwiazdą wieczoru i ulubieńcem publiki będzie mistrz świata supersportów 2014 debiutujący w WSBK Michael VD Mark.

 Jadący Hondą Holender w klasyfikacji generalnej zajmuje 11. miejsce, a najlepszy wynik jak dotąd 5. miejsce na Phillip Island w Australii. Michael ma na razie 50% skuteczności – ukończył jedynie 3 na 6 wyścigów. Trzeba mu jednak oddać to, że jak dojeżdżał to zawsze w pierwszej dziesiątce.

Zastanawiacie się pewnie także co z TEAM HERO EBR po tym jak firma Erica Buella ogłosiła upadłość? Na szczęście team pozostaje w grze.Dla teamu EBR niewiele się zmieniło. Startujemy w ten weekend i mamy zamiar walczyć w całym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli to zrobić -mówi Larry Pergram - zawodnik i manager Team Hero EBR. W USA na pewno trwa jakaś restrukturyzacja i zabawa z finansami, ale my jesteśmy tutaj w Assen i szykujemy się na dobry weekend - dodaje.

Póki co nie jest to zbyt udany sezon dla EBR-a. Larry Pergram ma na swoim koncie 2 pkt. i zajmuje 22 miejsce. Niccolo Canepa z 1 pkt. na koncie zajmuje ostatnią, 24 pozycję.

Zmagania WSBK na holenderskim torze Assen możesz oglądać w niedzielę na antenie Eurosportu. Wyścig 1 na żywo od godz. 10.30 (Eurosport), a wyścig 2 na tym samym kanale zobaczysz o godz. 13.00. Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.worldsbk.com

Zobacz również:
REKLAMA