Żebyś lepiej widział.

Serfując po sieci znaleźliśmy ciekawy patent mocowany na szybie w kasku, którego zadaniem jest poprawienie widoczności podczas jazdy w deszczu.

Rozwiązanie jest niezwykle proste i składa się zaledwie z kilku elementów: śmigła będącego rodzajem napędu, plastikowej, przeźroczystej tarczy i osi mocowanej na środku wizjera. Pod wpływem pędu powietrza podczas jazdy, śmigło wprawia w ruch plastikową tarczę. Na krople deszczu zaczyna działać siła odśrodkowa, spychająca je na zewnątrz tarczy, dzięki czemu ty widzisz drogę lepiej. Nie wierzysz, że ten patent działa? Obejrzyj film.

Podobne rozwiązanie znane jest miłośnikom gokartów. W latach 80., w kaskach stosowane były podobne tarcze, z ta różnicą, że modelarskie śmigło z prototypu było zastąpione specjalnymi przetłoczeniami napędzającymi tarczę. 

Więcej informacji znajdziesz wchodząc na stronę www.regenschutzscheibe.de

Zobacz również:
Sezon wyprzedaży wreszcie się rozpoczął, ale nie możesz znaleźć nic pasującego do twojego BMW? Zajrzyj do Outletu BMW i wybierz coś dla siebie w promocyjnej cenie! Skóry, buty, kaski, akcesoria czy ciuchy casualowe, znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA