Zimowy Wjazd na Równicę - było warto!

W sobotę 23 stycznia mimo mrozu i zimy pełną gębą do Ustronia przyjechało sporo motocykli. Równica została zdobyta! Zobacz megagalerię!

Jarosław Modrzejewski
XI Zimowy Wjazd na Równicę - styczeń 2016.

23 styczeń 2016, Ustroń (woj. śląskie): już od mniej więcej 11.00 pod bramy muzeum Rdzawe Diamenty (ul. Partyzantów 1) zaczęli się zjeżdżać motocykliści. Plan był prosty - o 12.00 niezależnie od pogody ekipa, zgodnie z przedwojenną tradycją, rusza zdobywać Równicę (885 m n.p.m.).

12.00 - start! Kawalkada ok. 70 pojazdów (motocykle, skutery, quady i trajki) rusza. Przeważają zaprzęgi - najczęściej produkcji radzieckiej. Ale też trafiały się perełki: pięknie odrestaurowane Sokół 1000 i Sokół 600 (oba z wózkami bocznymi), BSA, Zundapp, japońskie youngtimery, maszyny z czasów PRL (SHL-ki, Jawy). Było na czym oko zawiesić!

13.00 - ekipa melduje się na górze. Nie pada i jest raptem 4 stopnie na minusie, ale zimno potęguje lekki wietrzyk. Off-roadowcy upalają na pobliskiej łące, a reszta wybiera bardziej konwencjonalne metody rozgrzewania się. Wzięciem cieszą się napoje *nie tylko gorące) oraz kiełbasy z rożna, żurek i wszystko, co jest ciepłe.

Szacun dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla wszystkich fanów oldtimerów nie tylko za pięknie odrestaurowane maszyny, ale też za to, że nie boją się ich używać!

Następna impreza już za rok. Widzimy się niezależnie od pogody! Więcej na www.facebook.com/Rdzawe-Diamenty

Zobacz również:
REKLAMA