Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Zimowy kask Rossiego

W MotoGP trwa okres testów przedsezonowych i jak co roku z tej okazji Valentino Rossi zaprezentował specjalny "zimowy kask", w którym pojedzie podczas testów Sepang.

Valentino Rossi i jego zimowy kask Valentino Rossi i jego zimowy kask

Tym razem kask Rossiego zainspirowany jest meksykańskim folklorem, znaną w tamtejszym regionie tradycyjną sztuką Huichol, polegającą na tworzeniu wzorów z kolorowych paciorków, muszli i glinianych kulek. Huichol to plemię, które na terenach północno-środkowego Meksyku było jeszcze przed hiszpańskimi konkwistami.

Valentino przyuważył rękodzieła sztuki Huichol podczas wakacji w Meksyku. Jak sam twierdzi ma sporo wspólnego z meksykańską sztuką - również używają symboli takich jak słońce, księżyc czy żółwie (wszystkie te elementy zwykle pojawiają się na kasku Rossiego), więc postanowił że jego zimowy kask AGV Pista GP-R będzie właśnie w tym klimacie. Autorem projektu jest oczywiście nadworny projektant kasków Rossiego - Aldo Drudi, ale większość czarnej roboty wykonał Davide Degli Innocenti - menadżer grafiki i kolorów w Drudi Performance. To on wykonał wszystkie kółka imitujące paciorki i koraliki, które z oczywistych względów nie mogły pojawić się na kasku. W galerii możecie obejrzeć zimowy kask Rossiego.

zobacz galerię

Zobacz również:
Zastanawiasz się, czy warto pojawić się w Poznaniu? Nie marnuj więcej czasu, wsiadaj motocykl i korzystając z ładnej pogody przyjeżdżaj na do hal międzynarodowych targów motoryzacyjnych na ulicy Głogowskiej. Na zachętę nasza krótka relacja. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij