Zlot BMW Motorrad Days w Garmisch-Partenkirchen już za miesiąc!

Masz ochotę zmienić otoczenie, pojeździć po malowniczych drogach i spotkać podobnych sobie miłośników BMW? Jeżeli tak, ruszaj do Bawarii na największy w Europie zlot BMW Motorrad Days 2019.

Motor Presse Polska

Odbywający się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen zlot BMW Motorrad Days 2019 to jedna z największych motocyklowych imprez na świecie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 lipca.

Tradycyjnie już impreza podzielona będzie na strefy, w których odbywać się będą liczne biesiady i grane na kilku scenach koncerty. Będą pokazy stunterów, zawodników FMX, kaskaderów  jeżdżących w najstarszej w Europie "beczce śmierci" i show w wykonaniu specjalistów od driftu. Będą spotkania podróżników i obieżyświatów połączone z pokazami filmów i relacji z najdalszych zakątków świata.

Będą też jazdy testowe najnowszymi modelami motocykli BMW oraz szkolenia doskonalące technikę jazdy. Nie zabraknie również konkursów i prezentacji maszyn customowych, weteranów, motocykli zabytkowych oraz sprzętów wyczynowych.

A wszystko to w otoczeniu stoisk pełnych akcesoriów, ciuchów, części, gadżetów i pamiątek. A obok tego pole namiotowe i robiący niesamowite wrażenie parking, na którym jak co roku zaparkuje kilkadziesiąt tysięcy przybyłych maszyn z biało-niebieskim logo na zbiorniku.

Nie może Cie tam zabraknąć!

 

Motor Presse Polska

 

Jak dojechać.

Dróg dojazdowych do Garmisch Partenkirchen jest wiele kilka, jednak najszybsza trasa z Polski prowadzi autostradą do Drezna, a następnie przez Norymbergę i Monachium do GaPa.
Z warszawy to około 1200 km czyli dystans do możliwy pokonania w jeden dzień. Wolniejsza, równie długa, ciut mniej monotonna, ale za to bardziej narażona na ryzyko zapłacenia mandatu trasa prowadzi przez czeskie Brno i austriacki Salzburg. 

 

Motor Presse Polska

 

Jako że okolice Garmisch to prawdziwy raj dla motocyklistów. Gdy znudzą cię zlotowe atrakcje możesz odetchnąć od nich zwiedzając na motocyklu okolicę. W promieniu 150 km znajdziesz sporo wartych przejechania tras i godnych obejrzenia miejsc. takich jak
- muzeum BMW w Monachium
- wąwóz Partnachklamm
- pałac Linderhof
- jezioro Plansee
- zamek Neuschwanstein
- przełęcz Brenner
- przełęcz Timmelsjoch i lokalne muzeum motocykli
- droga Grossglockner Hochalpenstrasse 
no i rzecz jaszna - legendarna przełęcz Stelvio.

 

Motor Presse Polska